06.08.2018

Інформаційно-технологічний супровід (серпень 2018 року)

У цьому інформаційному листі:

1. Важлива інформація.

2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду.

3. Ціни.

 


1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Запрошуємо на семінар "Лекторій"

Запрошуємо на семінар "Лекторій" на тему "Побудова системи оплати праці, соціальне страхування та нове в звітності ЄСВ", який відбудеться 14 серпня 2018 року у Києві, в рамках інформаційно-технологічного супроводу користувачів (ІТС).

Для користувачів ІТС, які не зможуть взяти участь в семінарі, особливо це стосується користувачів з інших міст, буде організовано онлайн-трансляцію заходу.

Участь або онлайн-трансляція БЕЗКОШТОВНІ для користувачів з діючим договором ІТС ПРОФ!

Ознайомитися з детальною програмою семінару, а також зареєструватися на захід можна на сайті Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу", за підтримки якої проходитиме захід.

 

"Літо з ІТС" – акція для користувачів ІТС ПРОФ!

Продовжується акція "Літо з ІТС". Акція проводиться в період з червня до серпня 2018 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8+4 з червня, липня або серпня 2018 року.

Ознайомитися з варіантами подарунків, правилами проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці http://its.1c.ua/leto.

 

Доступ до сервісу ІС ІТС на сайті its.1c.ua

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів! Перевірити реєстрацію договору ІТС, визначити, коли і куди було направлено лист з активаційним посиланням, замовити повторний лист можна на сторінці "Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС".

 


2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень 1С:Підприємства 8

У поточному випуску користувачам типових госпрозрахункових конфігурації "Бухгалтерія для України" (ред. 1.2), "Управління торговим підприємством для України", "Управління виробничим підприємством для України", "Зарплата і Управління Персоналом для України", а також "Управління торгівлею для України" (ред. 2.3) рекомендуємо ознайомитися з оновленим описом варіантів підключення зовнішніх звітів до інформаційної бази.

Для користувачів конфігурації "Бухгалтерія для України" (ред. 2.0) в розділі "Початок роботи, введення початкових залишків" оновлено порядок переходу з редакції 1.2 на редакцію 2.0.

У розділі "Робота з документами, довідниками і звітами" опубліковано методику складання звіту з продажу в розрізі товарів і послуг. У ній розглянуті налаштування звіту "Універсальний звіт", який дозволяє проаналізувати інформацію про кількість і суми продажів в розрізі найменувань товарів і послуг за даними документів реалізації. Також в розділі опубліковано порядок редагування друкованих форм документів.

Розділ "Облік запасів" доповнено методикою віднесення додаткових витрат з перевезення стороннім перевізником до митної території України на собівартість придбаних ТМЦ по імпорту, а також порядком відображення додаткових витрат з придбання. У розділі опублікована методика оформлення операції списання нестач і втрат від псування запасів.

У новому розділі "Облік нематеріальних активів" представлена методика створення нематеріальних активів власними силами.

Розділ "Роздрібна торгівля" доповнено методикою обліку акцизного податку, в якій описані нюанси заповнення нормативно-довідкової інформації, порядок нарахування акцизного податку, а також заповнення звітності.

Розділ "Сервісні функції" доповнено порядком підключення зовнішнього звіту до інформаційної бази.

Користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися зі статтями фахівців-консультантів компанії "ХВОЯ Інтегра" (http://hvoya.com.ua/). У матеріалах розглянуті різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску в розділі "CRM" представлена методика використання правил робочих процесів, які дозволяють налаштовувати реакцію програми на певну дію користувача.

Також користувачам типових госпрозрахункових організацій рекомендуємо ознайомитися з актуалізованим порядком встановлення та оновлення платформи "1С:Підприємства" і оновлення конфігурацій через конфігуратор.

 

Методична підтримка типових рішень BAS

Для користувачів конфігурації "BAS ERP" в розділі "Огляд функціональності програм "BAS"" опублікована методика ведення бухгалтерського обліку в програмі "BAS ERP". Матеріали розділу знаходяться у відкритому доступі, що забезпечує можливість ознайомлення з функціональністю рішень "BAS" всіх користувачів, незалежно від наявності діючого договору ІТС.

Також рекомендуємо ознайомитися з оновленими матеріалами розділу "Методична підтримка користувачів рішень BAS".

У поточному випуску в підрозділі "Робота з документами, довідниками і звітами" рекомендуємо ознайомитися з порядком редагування друкованих форм документів.

Новий підрозділ "Управління закупівлями" доповнено методикою оформлення імпорту товарів.

У підрозділі "Необоротні активи" опубліковано порядок оформлення придбання та введення в експлуатацію об'єктів будівництва.

У підрозділі "Кадровий облік і розрахунок заробітної плати" рекомендуємо ознайомитися з порядком відображення відпустки без збереження заробітної плати.

Підрозділ "Податковий облік" доповнено порядком виписки податкових документів, якщо точна номенклатура поставки та кількість стають відомі тільки за відвантаженням (другою подією).

Підрозділ "Сервісні функції" доповнено порядком оновлення програми через конфігуратор та порядком підключення зовнішнього звіту до інформаційної бази. Також опублікована методика контролю унікальності реквізитів при створенні номенклатури.

Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період "серпень 2017 року – липень 2018 року".

 

Методична підтримка розробників і адміністраторів

Для розробників конфігурацій на платформі "1С:Підприємство" оновлено опис методики перекладу конфігурацій на платформу "1С:Підприємство 8.3" без режиму сумісності з версією 8.2.

Оновлено стандартні бібліотеки: "Бібліотека стандартних підсистем" (ред. 2.4 і 3.0), "Бібліотека електронних документів" (ред. 1.1 і 1.3), "Бібліотека інтернет-підтримки користувачів" (ред. 2.3).

Також в розділі оновлена методика аналізу причин зростання сеансових даних. У ній розкрито поняття "сеансові дані", описані існуючі особливості платформи при роботі з ними і проблеми, пов'язані з сеансовими даними, а також представлена методика оцінки причин зростання сеансових даних.

 

Поради лінії консультацій з роботи в рішеннях "1С:Підприємство"

У розділі оновлено перелік рекомендацій і порад з роботи у прикладних рішеннях "1С:Підприємства".

 

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

Рубрику "Методичні рекомендації з використання сервісів "FREDO"" довідника "Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами" доповнено описом роботи з модулем "Шаблон первинних документів" сервісу "FREDO ДокМен".

З моменту попереднього огляду випущено версії "FREDO": 01.00.330 – 01.00.331. 

 

Консультації аудитора

Довідник "Консультації аудитора" доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу "Консультації аудитора" http://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.

Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Докладніше про сервіс "Консультації аудитора" та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

 

Консультації для бухгалтера

У розділі "Податкова звітність з ПДВ" довідника "Регламентована звітність", в зв'язку з останніми змінами законодавства, актуалізовано матеріал, присвячений заповненню "Додаток 4: Заяви про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4)".

У розділі "Звітність (види, терміни подання та ін.)" довідника "Бухгалтеру на замітку" актуалізовано підрозділи "Фінансова звітність підприємств", "Звітність до органів Державної фіскальної служби України" та "Звітність до Фондів та територіальних органів Держслужби зайнятості України".

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 01.08.2018: Мінфін України вніс зміни в національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку 1 "Загальні вимоги до фінансової звітності" і 2 "Консолідована фінансова звітність" (http://its.1c.ua/db/acttaxu#content:1984:hdoc).
 • Коментар від 01.08.2018: Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України щодо нарахування ПДФО (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1985/hdoc).
 • Коментар від 25.07.2018: КМУ вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1979/hdoc).
 • Коментар від 18.07.2018: ДФСУ: з 01.07.2018 р. податкова звітність з ПДВ подається з урахуванням внесених змін (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1971/hdoc).
 • Коментар від 13.07.2018: Мінфін України виклав у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (http://its.1c.ua/db/acttaxu/content/1963/hdoc).

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінару "Лекторій", присвяченого звітності з податку на прибуток за I півріччя 2018 року. Запис доповідей було здійснено 18 липня 2018 року у Києві. Переглянути відеоматеріали (http://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають договір ІТС рівня ПРОФ.

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в серпні 2018 року.

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник "Дебет-Кредит. Питання і консультації".

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.07.2018 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

 

Консультації для бюджетної сфери

Розділ "Нефінансові активи" довідника "Бухгалтерський облік суб'єктів державного сектору" доповнено новим матеріалом з обліку нематеріальних активів, в якому розкрито загальні вимоги, особливості документального відображення господарських операцій з нематеріальними активами в первинному, поточному, підсумковому обліках.

Довідник "Закупівлі за державні кошти" доповнено новим матеріалом "Оскарження в публічних закупівлях", в якому наведено порядок роботи органу оскарження - адміністративної колегії АМКУ, її склад, права, порядок розгляду скарг, вартість та строки подання скарг, підстави для не розгляду чи припинення розгляду скарг, дії замовників під час розгляду скарги, звернення до суду на невиконання замовниками рішень органу оскарження. Інформація корисна суб'єктам державного сектору, комерційним підприємствам — постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.

 

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу "Оновлення програм" https://portal.1c.eu/applications/65.

1С:ПІДПРИЄМСТВО 8

Технологічна платформа:

 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.12.1595 (тестова).
 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.12.1567.

Прикладні рішення:

 • Конфігурація "Бухгалтерія для України. ПРОФ", редакція 2.0, версія 2.0.10 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ).
 • Конфігурація "Бухгалтерія для України. Базова", редакція 2.0, версія 2.0.10 (оновлення).
 • Конфігурація "Бухгалтерія для України. ПРОФ", редакція 1.2, версія 1.2.45 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ).
 • Конфігурація "Бухгалтерія для України. Базова", редакція 1.2, версія 1.2.45 (оновлення).
 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. ПРОФ", редакція 1.6, версія 1.6.6 (оновлення + перехід з версій Мікро і Базової на ПРОФ).
 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. Базова", редакція 1.6, версія 1.6.6 (оновлення + перехід з версії Мікро на Базову).
 • Конфігурація "Управління невеликою фірмою для України. Мікро", редакція 1.6, версія 1.6.6 (оновлення).

1С:ПІДПРИЄМСТВО 7.7

Форми звітності:

 • За II КВАРТАЛ 2018 року (випуск 1 и 2) для конфігурацій "Бухгалтерський облік для України".
 • За II КВАРТАЛ 2018 року (випуск 1 и 2) для конфігурації "Бухгалтерія + торгівля + склад + зарплата + кадри для України".

 


3. ЦІНИ

ІТС
Вид договору ІТС
Договір
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн., без ПДВ
ІТС ПРОФ
 
12 міс.
6450
 
6 міс.
3450
 
3 міс.
1800
 
окремий випуск
1200
 
із щомісячною оплатою
600
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4
3810
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4 (із щомісячною оплатою, перші 8 місяців)
510
ІТС ТЕХНО 
 
12 міс.
4500
 
6 міс.
2400
 
із щомісячною оплатою
420
ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ на 12 міс. (залежно від кількості дозволів) 
 
від 1 до 5
900
 
від 6 до 10
810
 
від 11 до 20
720
 
від 21 до 50
630
 
від 51 до 100
540
 
більше 100
450
Апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ
 
доплата за 1 місяць
180
 
доплата за 2 місяці
360
 
доплата за 3 місяці
540
 
доплата за 4 місяці
720
 
доплата за 5 місяців
900
 
доплата за 6 місяців
1080
 
доплата за 7 місяців
1260
 
доплата за 8 місяців
1440
 
доплата за 9 місяців
1620
 
доплата за 10 місяців
1800
 
доплата за 11 місяців
1980

 

ІТС ПРОФ за програмою лояльності
Придбаний договір ІТС
Тривалість попереднього договору ІТС
12 міс. або 
пільговий 8+4
6 міс.
3 міс. 
(в т.ч. пільговий)
1 міс.
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн., без ПДВ
ІТС ПРОФ на 12 місяців
5700
6090
6270
6390
ІТС ПРОФ на 6 місяців
3000
3150
3300
3390
ІТС ПРОФ на 3 місяці
1560
1650
1710
1770
ІТС ПРОФ на 1 місяць
900
990
1080
1170

 

Сервіс ІТС Галузевий
Вид сервісу 
ІТС Галузевий
Кількість місяців
Рекоменд. роздрібна ціна, грн., без ПДВ
ІТС Галузевий 1-ї Категорії
 
1 міс.
360
 
3 міс.
780
 
6 міс.
1440
 
12 міс.
2700
 
Пільговий 12 міс.
1800
ІТС Галузевий 2-ї Категорії
 
1 міс.
720
 
3 міс.
1560
 
6 міс.
2880
 
12 міс.
5400
 
Пільговий 12 міс.
3600
ІТС Галузевий 3-ї Категорії
 
1 міс.
1440
 
3 міс.
3120
 
6 міс.
5760
 
12 міс.
10800
 
Пільговий 12 міс.
7200
ІТС Галузевий 4-ї Категорії
 
1 міс.
2160
 
3 міс.
4650
 
6 міс.
8700
 
12 міс.
16200
 
Пільговий 12 міс.
10800

 

Сервіси FREDO Звіт і FREDO ДокМен
Вид договору
Рекоменд. роздрібна ціна, грн., без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
1200
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 1 місяць
102
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
240
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 1 місяць
21
Доступ до онлайн-сервісу FREDO ДокМен (основне підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Доступ до онлайн-сервісів FREDO ДокМен (додаткове підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Оновлення програмної продукції FREDO до мережевої версії
360
Повернутися назад