27.02.2019

Початок продажу рішення для автоматизації магазинів – "BAS Роздрібна торгівля"

Сповіщаємо про випуск нового рішення – "BAS Роздрібна торгівля". Програма розрахована на автоматизацію бізнес-процесів магазинів, які можуть входити в розподілену роздрібну мережу торгового підприємства. Може використовуватися для автоматизації магазинів з великою кількістю робочих місць, в тому числі і в якості касової програми.

Всі права на конфігурацію належать компанії "NetHelp" (Польща).

З 28.02.2019 р. в продажі продукт:

Найменування
Рекомендована роздрібна
ціна, грн. без ПДВ
BAS Роздрібна торгівля
6690

Детальний опис функціональних можливостей конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" наведено в Додатку 1.

 

ПОРЯДОК ПРОДАЖУ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ

Розповсюдження та впровадження програмного продукту "BAS Роздрібна торгівля" ведеться тільки членами Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ) (див. докладніше http://unionba.com.ua/).

Програмний продукт постачається в електронному вигляді. У комплект поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пінкодів, реєстраційна анкета і користувацька угода. Можна придбати основну поставку програмного продукту разом з клієнтськими і серверними ліцензіями.

Дистрибутиви програмних продуктів доступні після придбання в особистому кабінеті користувача на Порталі ІТС (https://portal.bas-soft.eu/).

 

ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСТАВОК ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ

Після придбання програмних продуктів партнеру в його особистий кабінет на порталі інформаційно-технологічного супроводу (далі – Портал ІТС) за адресою https://portal.bas-soft.eu/ буде передано комплект електронної поставки, що містить реєстраційний номер, пінкоди для активації продукту та його реєстрації, а також посилання на завантаження дистрибутива, документації та інших матеріалів, які включено до складу придбаного продукту.

Продукт реєструється в базі технічної підтримки одночасно з передачею товару партнеру. Після цього покупець продукту отримує статус зареєстрованого користувача. Паперові варіанти реєстраційних карток не друкуються. Для підтвердження правомірності володіння ліцензійним продуктом користувачеві достатньо роздрукувати електронний варіант заповненої реєстраційної картки та мати документи, що підтверджують легальність придбання.

Партнер може передати користувачеві продукт різними способами:

 • завантажити та особисто встановити продукт на комп'ютер користувача
 • переслати комплект поставки електронною поштою
 • зареєструвати продукт в особистому кабінеті користувача на Порталі ІТС за адресою https://portal.bas-soft.eu/, після чого в особистому кабінеті користувача з'являться посилання на скачування дистрибутива та пінкоди, які необхідні для активації продукту

Звертаємо увагу, посилання на завантаження дистрибутива будуть дійсні протягом 30 днів з моменту "відвантаження" продукту партнеру. Необхідно за цей період встигнути завантажити дистрибутив програмного продукту.

Документація та супровідні матеріали надаються у форматі ресурсу https://its.bas-soft.eu/. Документація має ієрархічну структуру ("дерево"), що складається з глав, при цьому кожна глава, у свою чергу, є вузлом ієрархічної структури. Таке представлення дозволяє відразу бачити зміст книги і швидко переходити до потрібної глави.

Для встановлення програми на комп'ютер необхідно розпакувати архів і запустити autorun.exe. Далі у діалозі можна встановити програму повністю "за один клік" або вибрати встановлення частинами, а також переглянути документацію та супровідні матеріали.

 

ПЕРЕХІД НА ПРОДУКТ "BAS РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ"

Апгрейд на стандартних умовах

Користувачі перелічених нижче програмних продуктів:

 • всі версії "1С:Торгівля"
 • всі версії "1С:Аспект"
 • всі версії "1С:Торгівля і Склад"
 • 4601546016874 1С:Торговля и Склад 7.7 ПРОФ. Экспортно-технологическая поставка
 • 4601546016881 1С:Предприятие 7.7 (сетевая версия для 3-х пользователей). Оперативный учет. Экспортно-технологическая поставка
 • 4601546016904 1С:Предприятие 7.7 (сетевая версия).Оперативный учет. Экспортно-технологическая поставка
 • 4601546016898 1С:Предприятие 7.7 для SQL. Оперативный учет. Экспортно-технологическая поставка

можуть придбати на умовах апгрейда основну поставку "BAS Роздрібна торгівля" окремо, або разом з клієнтськими або серверними ліцензіями. Вартість апгрейда обчислюється за формулою: сумарна вартість придбаних програмних продуктів мінус вартість переданого на апгрейд продукту плюс 27 грн., але не менше половини вартості набору продуктів.

 

Пільговий перехід для користувачів основних поставок, які включають конфігурацію "Роздрібна торгівля для України" на платформі "1С:Підприємство"

Пільговий апгрейд

Користувачі перелічених нижче програмних продуктів:

 • 4601546055651 1С:Предприятие 8. Розница для Украины (USB)
 • 4601546095770 1С:Предприятие 8. Розница для Украины
 • 4820179070293 1С:Предприятие 8. Розница для Украины (USB)
 • 4820179070279 1С:Предприятие 8. Розница для Украины
 • 2900001801409 1С:Підприємство 8. Роздрібна торгівля для України

за наявності діючого договору ІТС можуть безкоштовно придбати продукт "BAS Роздрібна торгівля" на умовах апгрейда. Звертаємо увагу, що пільговий апгрейд виконується тільки на основну поставку продукту без урахування додаткових і серверних ліцензій. Обмежень за термінами пільгового апгрейда немає.

Перехід на "BAS Роздрібна торгівля" здійснюється оновленням актуальної версії конфігурації "Роздрібна торгівля для України" (на момент виходу новини – версія 2.0.6), при цьому накопичені облікові дані повністю зберігаються (без змін і втрат).

 

Заміна типу захисту

Зареєстровані користувачі програмних продуктів "BAS Роздрібна торгівля", що мають діючий договір ІТС, можуть замінити програмний захист основної поставки на апаратний.

Для заміни необхідно заповнити заявку (бланк заявки можна завантажити тут https://files.unionba.eu/files/15/orders/275/zv_zam_ukr.xls) і передати обслуговуючій компанії, яка є членом САБ. Заміна типу захисту платна.

 

ЗНЯТТЯ З ПРОДАЖУ І ПІДТРИМКИ РІШЕННЯ "РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ ДЛЯ УКРАЇНИ"

Одночасно з виходом програмного продукту "BAS Роздрібна торгівля" з 28.02.2019 р. знімаються з продажів і підтримки програмні продукти, що містять конфігурацію "Роздрібна торгівля для України" редакції 2.0.

Звертаємо увагу, що електронні поставки програмного продукту "1С:Підприємство 8. Роздрібна торгівля для України" будуть доступні для скачування до 28.03.2019 р. Починаючи з 29.03.2019 р. завантажити електронну поставку зазначеного продукту на Порталі ІТС буде неможливо.

Користувачі програмних продуктів, які включають конфігурацію "Роздрібна торгівля для України", можуть перейти на програмний продукт "BAS Роздрібна торгівля" на пільгових умовах (див. розділ "Пільговий апгрейд для користувачів основних поставок, які включають конфігурацію  "Роздрібна торгівля для України" на платформі "1С:Підприємство").

 

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Підтримка користувачів зазначених програмних продуктів здійснюється відповідно до правил надання сервісу ІТС "Лінія консультацій" (див. докладніше https://portal.bas-soft.eu/applications/67).

Підтримка здійснюється за наявності діючого договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС).


ДОДАТОК 1

 

ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТА "BAS РОЗДРІБНА ТОРГІВЛЯ"

Програмний продукт "BAS Роздрібна торгівля" призначений для автоматизації бізнес-процесів роздрібних торгових точок (магазинів), як самостійних, так і тих, що входять у розподілену роздрібну мережу. Програма дозволяє автоматизувати облік товарних запасів на складах магазинів та облік грошових коштів в касах магазинів, а також може використовуватися в якості робочого місця касира.

Найчастіше прикладне рішення "BAS Роздрібна торгівля" використовують спільно з іншими програмами для комплексного вирішення задач. Особливості інтеграції описані окремо.

 

ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ

Конфігурація "BAS Роздрібна торгівля" забезпечує реєстрацію операцій з товарами в розрізі товарних груп, магазинів, складів, організацій підприємства і дозволяє отримувати аналітичну інформацію про рух товару з необхідним користувачу ступенем деталізації.

 

Особливості інтерфейсу

Прикладне рішення розроблено на сучасному інтерфейсі "Таксі". Основні характеристики інтерфейсу "Таксі":

 • великий шрифт
 • збільшений робочий простір
 • нова система навігації: панель інструментів, панель відкритих вікон, меню розділів
 • доступ до повнотекстового пошуку, вибраному, меню функцій та історії з будь-якого вікна
 • зручний пошук в списках, управління пошуком
 • можливість додати в вибране як об'єкти (документи, елементи довідників та ін.), так і команди

 

Облік руху товарів

Конфігурація "BAS Роздрібна торгівля" підтримує облік таких операцій з товарами:

 • замовлення постачальнику
 • замовлення на переміщення
 • надходження від постачальника
 • реалізація в роздріб і дрібним оптом
 • переміщення товарів між магазинами
 • переміщення між складами одного магазину
 • інвентаризація
 • оприбуткування
 • списання
 • передача між організаціями

Реалізований автоматичний розподіл товарів, що надійшли в магазин на основі попередньо виконаних налаштувань.

Облік торгових операцій в "BAS Роздрібна торгівля" ведеться тільки в гривнях.

Для організацій можуть використовуватися різні системи оподаткування: Податок на прибуток, Податок на прибуток і ПДВ, Єдиний податок, Єдиний податок та ПДВ.

 

Аналіз продажів і замовлення постачальнику

Аналіз продажів здійснюється у зазначених користувачем аналітичних розрізах. Складський облік товарних залишків ведеться як в розрізі товарних позицій, так і в розрізі характеристик товару. На основі аналізу продажів і поточних залишків товарів в магазині користувач може створити замовлення постачальнику, спланувати дату надходження товару і оплату поставки.

 

Контроль поставок на замовлення постачальнику

Надходження товару в програмі "BAS Роздрібна торгівля" оформляється вручну на основі накладної постачальника або на підставі замовлення постачальнику. В останньому випадку користувачеві надається звіт з ретельності постачальника, в якому для кожного постачальника виводиться інформація про розбіжності при поставці товару або несвоєчасність надходження товару.

 

Призначення роздрібних цін

У програмі "BAS Роздрібна торгівля" підтримуються різні способи управління роздрібними цінами в торговельній мережі. Центральний офіс мережі може встановлювати роздрібні ціни для всієї мережі в цілому, для груп магазинів або кожного магазину окремо. На окремі групи номенклатури роздрібні ціни можуть також призначатися менеджером магазину.

При введенні інформації про надходження товару користувач може контролювати зміну ціни закупівлі товару і приймати рішення про призначення нової роздрібної ціни. Система надає зручний сервіс розрахунку ціни з урахуванням величини змін цін закупівлі.

Реалізовано відкладене застосування роздрібної ціни, при якому можна застосувати призначені в офісі нові ціни для всієї або частини номенклатури в будь-який технологічно обумовлений момент часу.

У програмі "BAS Роздрібна торгівля" цінники і етикетки можна формувати і друкувати як з документа ціноутворення, так і зі спеціального інтерфейсу.

 

Продаж в роздріб

Конфігурація "BAS Роздрібна торгівля" надає користувачеві інтуїтивно зрозумілий інтерфейс робочого місця касира (РМК) для оформлення роздрібних продажів. Інтерфейс РМК адаптований для використання на дисплеях невеликого розміру і для роботи з програмованою клавіатурою. Інтерфейс РМК дозволяє налаштувати тільки потрібні касирові операції і обмежити його можливості. Конфігурація дозволяє касиру реєструвати продаж товару на різні організації та друкувати чеки на фіскальному реєстраторі, якій відповідає організації.

Підтримується облік різних видів оплати: оплата готівкою, платіжною карткою, банківським кредитом і подарунковими сертифікатами. Розширено можливості обліку грошових коштів: система дозволяє враховувати кошти, внесені в касу ККМ для розміну, і часткову виїмку коштів з каси ККМ. Підтримується інкасування грошових коштів в банк з операційної каси магазину.

 

Управління знижками

"BAS Роздрібна торгівля" надає широкі можливості управління знижками зі встановленої роздрібної ціни в залежності від різних умов і ситуацій:

 • Кількості товару в чеку
 • Суми чека
 • Часу покупки
 • Виду дисконтної карти покупця
 • Особистих даних покупця
 • Відсотка від суми товарного рядку
 • Подарунок при купівлі набору товарів ("купи-отримай")

У конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" умови надання знижки винесені в окремий довідник. Це дозволяє надавати знижку при одночасному виконанні декількох різнорідних умов. Підтримуються накопичувальні порогові схеми, як із заміною, так і без заміни дисконтних карт покупця при перетині порогу, облік подарункових сертифікатів. Знижки розраховуються автоматично або за командою користувача.

 

Реєстрація руху товарів у розрізі аналітик господарської операції

"BAS Роздрібна торгівля" дозволяє проводити аналіз будь-яких складських операцій. Реєстрація повернень від покупця і повернення постачальнику, списання товару можуть проводитися із зазначенням причини оформлюваних операцій. Звіт за господарськими операціями надає користувачеві детальну інформацію про розміри і причини втрат при торгових операціях.

 

Управління персоналом магазину

У програмі "BAS Роздрібна торгівля" підтримується планування і реєстрація фактичного робочого часу співробітників магазину, а також оформлення продажів із зазначенням продавця, що обслужив покупця. Це дозволяє контролювати працівників і застосовувати прозору систему мотивації продавців.

 

Аналіз діяльності підприємства

У програмі "BAS Роздрібна торгівля" формуються аналітичні звіти з різним рівнем групування і детальними розшифровками за всіма видами операцій. Представлені абсолютні значення показників за період, середні значення, динаміка показників з плином часу і відносні показники ефективності торгових операцій. Особливу увагу приділено аналізу продажів, як в розрізі товарних груп, так і груп покупців, оцінки ефективності застосовуваних знижок, розпродажів.

 

Робота з торговим обладнанням

"BAS Роздрібна торгівля" дозволяє працювати з фіскальними реєстраторами, надаючи відповідно до законодавства всі необхідні звіти з касової зміни. Користувачеві надається можливість налаштування шаблонів для друку чеків на підключених стрічкових принтерах.

Надається можливість приймати оплату за банківськими платіжними картками за допомогою еквайрингового терміналу.

Підтримується робота і з іншими видами обладнання, які використовуються в роздрібній торгівлі: дисплеями покупців, зчитувачами магнітних карт, а також обладнання для підтримки технології штрихкодування (сканери штрих-кодів, термінали збору даних, принтери штрих-кодів і ваги з можливістю друку етикеток).

 

Обмін даними між розподіленими інформаційними базами (РІБ)

У конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" реалізований обмін даними між інформаційними базами на двох рівнях: по магазинам і по робочих місцях.

РІБ по магазинах дозволяє встановити надійний обмін даними між магазинами.

РІБ по робочих місцях надає користувачеві оптимізований за обсягом даних обмін між сервером магазина і касової лінійкою.

Віддалене адміністрування дозволяє централізовано створювати і змінювати список користувачів, обмежуючи, у разі потреби, передачу відомостей в магазини.

 

Обмін даними з конфігурацією "BAS Управління торгівлею"

У конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" підтримується двосторонній обмін даними з конфігурацією "BAS Управління торгівлею", редакція 3.2 на рівні документів та довідкової інформації.

При спільному використанні конфігурація "BAS Управління торгівлею" виступає в ролі керуючої системи, яка постачає в конфігурацію "BAS Роздрібна торгівля" нормативно-довідкову інформацію. Конфігурація "BAS Роздрібна торгівля" забезпечує оперативний облік операцій в магазинах торговельної мережі. З конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" переносяться документи руху товарів і грошових коштів та інформація, що уточнює довідкові дані.

Магазини можуть взаємодіяти з центральним офісом безпосередньо або через центральний вузол, який об'єднує кілька магазинів. Об'єднання магазинів в центральний вузол дозволяє контролювати залишки в магазинах, що входять до складу центрального вузла, і оперативно переміщувати товари між магазинами. При взаємодії магазину і центрального офісу всі дані по магазину узагальнюються. Тобто в кожному магазині в центральному офісі реєструється узагальнена інформація про всі торгові операції, які проводилися в магазині: прийом товарів, продаж товарів оптом і в роздріб, передача товарів в інший магазин, результати проведеної інвентаризації на складах магазину і т.д. Роздрібні продажі згортаються у звіти про роздрібні продажі з точністю до каси ККМ і передаються в "BAS Управління торгівлею".

 

Обмін даними з конфігурацією "Бухгалтерія для України", редакція 2.0

У конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" підтримується односторонній обмін даними з конфігурацією "Бухгалтерія для України", редакція 2.0 на рівні документів та довідкової інформації.

Конфігурація "BAS Роздрібна торгівля" забезпечує оперативний облік операцій в магазинах торговельної мережі. З конфігурації "BAS Роздрібна торгівля" переносяться документи руху товарів і грошових коштів і інформація, що уточнює довідкові дані.

 

Робота в режимі тонкого клієнта та веб-клієнта

"BAS Роздрібна торгівля" може використовуватися в режимі тонкого клієнта або веб-клієнта на всіх робочих місцях.

Повернутися назад