04.12.2019

Інформаційно-технологічний супровід (грудень 2019 року)

У цьому інформаційному листі:

1. Важлива інформація

2. Дайджест нових матеріалів, опублікованих з моменту попереднього огляду

3. Ціни

 


1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

Подарункова акція "Зима з ІТС"

Оголошуємо про початок акції "Зима з ІТС". Акція проводиться в період з грудня 2019 року по лютий 2020 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8 + 4 з грудня 2019 р. або січня – лютого 2020 р. Учасники акції отримають у подарунок брендовану надувну подушку з чохлом.

Дізнатися докладніше про правила проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці https://its.1c.ua/zima.

 

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, ІТС для віддаленого офісу, а також договір ІТС для Партнерів, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).

Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

До уваги користувачів і партнерів!

Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС.

Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі "Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС".

Перевірити реєстрацію договору ІТС можна в особистому кабінеті Порталу ІТС в розділі "Договори".

З усіх питань щодо роботи з інформаційною системою ІТС і сайту its.1c.ua звертайтеся за адресою web-its@1c.ua.

Питання про роботу Порталу ІТС можна задавати на webits-info@1c.ua.

 


2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ  З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень BAS

У поточному випуску у підрозділі "Огляд функціональності програм "BAS" рекомендуємо ознайомитися з методикою оперативного управління виробництвом. Матеріали підрозділу знаходяться у відкритому доступі, що забезпечує можливість ознайомлення з функціональністю рішень "BAS" усіх користувачів, не залежно від наявності діючого договору ІТС.

Користувачам рішень "BAS ERP" та "BAS Комплексне управління підприємством" у розділі "Кадровий облік і розрахунок заробітної плати" рекомендуємо ознайомитися з порядком нарахування оплати за тарифними розрядами.

Для користувачів рішень "BAS ERP", "BAS Комплексне управління підприємством" та "BAS Управління торгівлею" у розділі "Сервісні функції" представлено методику автоматичного оновлення періодичної нормативно-довідкової інформації за допомогою нового сервісу "RDI Serviсe". Сервіс дозволяє оновлювати регламентовану інформацію про ставки податків і зборів, індекси інфляцій, курси валют, класифікатор банків, класифікатор професій, класифікатор КОАТУУ, класифікатор УКТЗЕД, класифікатор ДКПП, класифікатор підстав звільнення за КЗпП та інше.

Користувачам конфігурації "BAS Управління торгівлею" у розділі "Адміністрування інформаційної бази" рекомендуємо ознайомитися з налаштуваннями обмеження доступу за допомогою груп доступу.

Для користувачів конфігурації "BAS Бухгалтерія" у розділі "Валютні операції" опубліковано основні принципи обліку операцій в іноземній валюті, а також на прикладі розглянуто розрахунок курсових різниць за історичним курсом у разі отримання авансів від покупця.

У розділі "Заробітна плата" представлено методики індексації зарплати співробітників, які працюють за основним місцем роботи та за сумісництвом.

Розділ "Облік витрат" доповнено порядком оформлення завершальних операцій закриття місяця.

У новому розділі "Роздрібна торгівля" представлені способи обліку товарів у роздрібній торгівлі. Підрозділ "Облік ПДВ" розділу "Податковий облік" доповнено методиками:

 • використання запасів у неоподатковуваній ПДВ діяльності в процесі роботи
 • заповнення форм податкових документів залежно від делегованих прав філії/структурному підрозділу
 • зміни податкових реквізитів контрагента
 • заповнення документа "Зміна податкового призначення запасів"
 • коригування податкових зобов'язань при зміні цільового призначення запасів
 • відображення ПДВ при отриманні послуг від нерезидента

У розділі "Сервісні функції" опубліковано методику завантаження курсів валют з сайту ІТС. В матеріалі розміщено архів курсів валют, який оновлюється щомісяця та містить інформацію про курси валют за попередній рік (попередній робочий період, рівний року).

 

Методична підтримка типових рішень "1С:Підприємства 8"

У поточному випуску для користувачів типової госпрозрахункової конфігурації "Управління торговим підприємством для України" в розділі "Розрахунок заробітної плати" опубліковано методику оплати праці за час простоїв. У розділі "Облік малоцінних активів" рекомендуємо ознайомитися з оновленою методикою обліку малоцінних активів.

Для користувачів конфігурацій "Управління торговим підприємством для України" і "Управління виробничим підприємством для України" оновлено методику пооб'єктного і кількісного обліку малоцінних активів.

Користувачам конфігурації "Управління невеликою фірмою для України" рекомендуємо ознайомитися зі статтями, автором яких є Анна Федосюк, фахівець-консультант компанії "ХВОЯ Інтегра" (http://hvoya.com.ua/). У матеріалах розглянуті різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску в розділі "Облік запасів" представлено методику планування продажів. А саме, описаний механізм складання планів продажів на наступний місяць, квартал або рік, з деталізацією за номенклатурою і характеристиками, а також замовленнями покупців, що істотно полегшує виконання план-фактного аналізу продажів, який є невід'ємною частиною процесу по управлінню продажами.

Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період "грудень 2018 року – листопад 2019 року".

 

Консультації з питань роботи рішень BAS

У рубриці "Консультації з питань роботи рішень BAS" оновлено перелік рекомендацій та відповідей на питання з роботи рішень "BAS ERP", "BAS Комплексне управління підприємством", "BAS Управління торгівлею" та "BAS Бухгалтерія".

 

Поради лінії консультацій щодо роботи в рішеннях "1С:Підприємства"

У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень "1С:Підприємства".

 

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

Розділ "Робота з сервісом "FREDO Звіт" рубрики "Методичні рекомендації з використання сервісів "FREDO" доповнено порядком роботи з розділом "Користувацькі налаштування комплектів підписів", який призначений для налаштування користувацьких комплектів підписів первинних документів.

Рубрику "Консультації з питань роботи сервісів "FREDO" доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення.

Зверніть увагу!

FREDO припиняє підтримку роботи сервісів на операційних системах (ОС) Windows XP та Windows Server 2003. Докладніше описано за посиланням https://its.1c.ua/news/487002.

З моменту попереднього огляду випущено версії "FREDO": 01.01.026 – 01.01.027.

 

Консультації аудитора

Довідник "Консультації аудитора" доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу "Консультації аудитора". Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.

Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Детальніше про сервіс "Консультації аудитора" та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС.

 

Консультації для бухгалтера

У зв'язку з набранням чинності наказів Міністерства фінансів України від 16.07.2019 р. № 308 та від 31.05.2019 р. № 226 внесені зміни до підрозділів "Застосування спрощеної системи і відмова від неї" і "Оподаткування, облік і звітність" довідника "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності". У даному довіднику в зв'язку зі змінами в законодавстві, які стосуються питань застосування юридичними особами спрощеної системи оподаткування, також актуалізовано матеріали "Особливості "перехідного" періоду при зміні системи оподаткування", "Переваги і недоліки спрощеної системи" і "Відповідальність платника єдиного податку".

У зв'язку з останніми змінами законодавства актуалізовано розділ "Колективний договір на підприємстві: (необхідно укладати і в якому порядку)" довідника "Праця і заробітна плата". У даному матеріалі розглянуті питання укладення, реєстрації та внесення змін до колдоговору, зміст колдоговору, регулювання питань оплати праці на підприємстві, охорони праці та відпусток в колективному договорі, а також відповідальність за порушення законодавства про колдоговори.

Оновлені матеріали розділу "Військовий збір" довідника "Праця і заробітна плата". У тому числі оновлено приклади розрахунку і виплати військового збору у конфігурації "Зарплата і Управління Персоналом для України". Матеріали також актуальні для користувачів конфігурації "Управління виробничим підприємством для України".

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

 • Коментар від 28.11.2019: НБУ про здійснення виплат фізичним особам у зв'язку з вилученням з обігу дрібних монет номіналом 1, 2 і 5 копійок (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2476/hdoc)
 • Коментар від 21.11.2019: Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України щодо об'єднання звітності по ЄСВ та ПДФО (єдиним податком) (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2465/hdoc)
 • Коментар від 15.11.2019: Мінфін України вніс зміни до деяких Положень (стандартів) бухгалтерського обліку та Інструкцію про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2461/hdoc)

У розділі "Періодика і книги" опубліковано матеріали журналів "Бухгалтер" Олександра Кірша № 41-44 за 2019 рік.

У довіднику "Календар бухгалтера" представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності у грудні 2019 року.

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник "Дебет-Кредит. Питання і консультації".

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.11.2019 р. нормативно-правова база "ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка", підготовлена ІАЦ "Ліга".

 

Консультації для бюджетної сфери

У довіднику "Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору" актуалізовано інформацію підрозділу "Основні засоби: облік надходження, наявності та вибуття" у зв’язку зі змінами внесеними наказом Мінфіну України від 17.09.2019 р. № 386 "Про затвердження Змін до Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами" в наказ Мінфіну України від 29.12.2015 р. № 1219 "Типова кореспонденція субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами".

 

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу "Оновлення програм".

Технологічна платформа 1С:Підприємство 8:

 • 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.16.1063

Типові конфігурації для "1С:Підприємства 8":

 • Конфігурація "Управління торговим підприємством для України", редакція 1.2, версія 1.2.54.2 (оновлення)
 • Конфігурація "Управління виробничим підприємством для України", редакція 1.3, версія 1.3.65.2 (оновлення)
 • Конфігурація "Управління торгівлею України", редакція 2.3, версія 2.3.32.1 (оновлення)

Типові конфігурації для Business Automation Software:

 • Конфігурація "BAS Комплексне управління підприємством", редакція 2.1, версії 2.1.13.2

 


3. ЦІНИ

ІТС
Вид договору ІТС
Договір
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн. без ПДВ
ІТС ПРОФ
 
12 міс.
6450
 
6 міс.
3450
 
3 міс.
1800
 
окремий випуск
1200
 
із щомісячною оплатою
600
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4
3810
 
пільговий супровід 12 міс. за схемою 8+4 (із щомісячною оплатою, перші 8 місяців)
510
ІТС ТЕХНО
 
12 міс.
4500
 
6 міс.
2400
 
із щомісячною оплатою
420
ІТС ДЛЯ ВІДДАЛЕНОГО ОФІСУ на 12 міс. (залежно від кількості дозволів)
 
від 1 до 5
900
 
від 6 до 10
810
 
від 11 до 20
720
 
від 21 до 50
630
 
від 51 до 100
540
 
більше 100
450
Апгрейд з ІТС ТЕХНО на ІТС ПРОФ
 
доплата за 1 місяць
180
 
доплата за 2 місяці
360
 
доплата за 3 місяці
540
 
доплата за 4 місяці
720
 
доплата за 5 місяців
900
 
доплата за 6 місяців
1080
 
доплата за 7 місяців
1260
 
доплата за 8 місяців
1440
 
доплата за 9 місяців
1620
 
доплата за 10 місяців
1800
 
доплата за 11 місяців
1980

 

ІТС ПРОФ за програмою лояльності
Придбаний договір ІТС
Тривалість попереднього договору ІТС
12 міс. або 
пільговий 8+4
6 міс.
3 міс. 
(в т.ч. пільговий)
1 міс.
Рекомендована роздрібна ціна договору ІТС, грн. без ПДВ
ІТС ПРОФ на 12 місяців
5700
6090
6270
6390
ІТС ПРОФ на 6 місяців
3000
3150
3300
3390
ІТС ПРОФ на 3 місяці
1560
1650
1710
1770
ІТС ПРОФ на 1 місяць
900
990
1080
1170

 

Сервіс ІТС Галузевий
Вид сервісу 
ІТС Галузевий
Кількість місяців
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
ІТС Галузевий 1-ї Категорії
 
1 міс.
360
 
3 міс.
780
 
6 міс.
1440
 
12 міс.
2700
 
Пільговий 12 міс.
1800
ІТС Галузевий 2-ї Категорії
 
1 міс.
720
 
3 міс.
1560
 
6 міс.
2880
 
12 міс.
5400
 
Пільговий 12 міс.
3600
ІТС Галузевий 3-ї Категорії
 
1 міс.
1440
 
3 міс.
3120
 
6 міс.
5760
 
12 міс.
10800
 
Пільговий 12 міс.
7200
ІТС Галузевий 4-ї Категорії
 
1 міс.
2160
 
3 міс.
4650
 
6 міс.
8700
 
12 міс.
16200
 
Пільговий 12 міс.
10800

 

Сервіси FREDO Звіт і FREDO ДокМен
Вид договору
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
1200
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової юридичної або фізичної особи і оновлення програмної продукції на 1 місяць
102
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 12 місяців (тільки для користувачів базових версій "1С:Підприємство 8")
240
Доступ до онлайн-сервісу FREDO Звіт для додаткової ФОП на ССО і оновлення програмної продукції на 1 місяць
21
Доступ до онлайн-сервісу FREDO ДокМен (основне підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Доступ до онлайн-сервісів FREDO ДокМен (додаткове підключення) і оновлення програмної продукції на 1 місяць
51
Оновлення програмної продукції FREDO до мережевої версії
360

 

Сервіс Консультації аудитора
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна,
грн. з ПДВ 20%
Інформаційно-консультаційна послуга "Консультація аудитора"
450

 

Сервіс Пактум.Контрагент
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-2200 на 12 міс.
3000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-1200 на 6 міс.
2000
Доступ до онлайн-сервісу Пактум.Контрагент Бізнес-300 на 3 міс.
600

 

Сервіс FlyDoc
Найменування
Рекомендована роздрібна ціна, грн. без ПДВ
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc" для юридичної особи на 1 рік
5000
Доступ до онлайн-сервісу електронного документообігу "FlyDoc" для фізичної особи – підприємця (ФОП) на 1 рік
2500
Повернутися назад