31.08.2021

Сумісне рішення "BAS. Модуль обліку акцизного палива": випуск нової редакції і початок супроводу в рамках сервісу "ІТС Галузевий"

Сповіщаємо користувачів і партнерів про випуск нової редакції 2.0 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" для програм "BAS Бухгалтерія ПРОФ" і "BAS Бухгалтерія КОРП".

З 01.09.2021 р. новою редакцією 2.0 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" комплектується програмний продукт:

Найменування Рекомендована роздрібна ціна,
грн. без ПДВ
Add-on to Business Automation Software solution. Excise fuel accounting module 4 800

 

НОВІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ РЕДАКЦІЇ 2.0 СПІЛЬНОГО РІШЕННЯ "BAS. МОДУЛЬ ОБЛІКУ АКЦИЗНОГО ПАЛИВА"

Функціонал програмного продукту доповнено такими можливостями:

 • реалізована інтеграція з сервісом "FREDO Звіт" для документів "Акцизна накладна" і "Коригування акцизної накладної"
 • виконано оптимізацію модуля для збільшення швидкодії і надійності
 • доданий захист СЛК (порядок отримання захисту для зареєстрованих користувачів описаний в розділі "Порядок переходу на редакцію 2.0")

Розширений опис функціональних можливостей програмного продукту наведено в Додатку.

 

ПОЧАТОК СУПРОВОДУ СПІЛЬНОГО РІШЕННЯ "BAS. МОДУЛЬ ОБЛІКУ АКЦИЗНОГО ПАЛИВА" В РАМКАХ СЕРВІСУ "ІТС ГАЛУЗЕВИЙ"

Повідомляємо, що доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" з 01.09.2021 р. включено до складу програмних продуктів, що супроводжуються в рамках сервісу "ІТС Галузевий".

Детальну інформацію про сервіс "ІТС Галузевий" можна прочитати на Порталі ІТС.

З 01.09.2021 р. для доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" сервіс "ІТС Галузевий" (консультації розробника програмного продукту, надання оновлення та ін.) буде надаватися тільки користувачам, які активували сервіс "ІТС Галузевий".

До складу електронної поставки доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" включений купон на пільговий супровід "ІТС Галузевий" на 3 місяці. Порядок отримання купона на пільговий супровід "ІТС Галузевий" для зареєстрованих користувачів описаний в розділі "Порядок переходу на редакцію 2.0".

При пролонгації (або укладенні нового) договору ІТС, для отримання оновлень і консультаційно-методичного супроводу за вказаними вище програмними продуктами, користувачеві необхідно буде активувати сервіс "ІТС Галузевий".

Сервіс "ІТС Галузевий" не є самостійним видом ІТС і може бути оформлений тільки додатково до одного з основних договорів ІТС.

 

ПОРЯДОК ПЕРЕХОДУ НА РЕДАКЦІЮ 2.0

Зареєстрованим користувачам доповнення "Add-on to Business Automation Software solution. Excise fuel accounting module", які мають діючий договір ІТС, для отримання нової редакції слід повторно завантажити дистрибутив електронної поставки. Для цього необхідно звернутися до обслуговуючої компанії.

Звертаємо увагу, що отримання повного дистрибутиву редакції 2.0 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" необхідно:

 • для отримання компоненти захисту СЛК і її активації (компоненти захисту, код активації і інструкція по установці СЛК доступні тільки в складі електронної поставки)
 • для отримання купона на пільговий супровід "ІТС Галузевий" на 3 місяці, який слід активувати після початку супроводу доповнення в рамках сервісу "ІТС Галузевий" (тобто після 01.09.2021 р.)

Оновлення доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" до редакції 2.0 виконується стандартним чином, описаним в призначеній для користувача інструкції. Накопичені дані повністю зберігаються.

Нова версія користувацької інструкції доступна в складі електронної поставки або на сайті ІТС (в розділі "Документація").

 

ПОРЯДОК ПРОДАЖУ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ

Розповсюдження та впровадження Доповнення ведеться тільки членами Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ).

Доповнення можуть придбати користувачі програмних продуктів на базі рішень "BAS Бухгалтерія ПРОФ" та "BAS Бухгалтерія КОРП".

Доповнення поставляється в електронній формі у вигляді розширення для рішень "BAS Бухгалтерія ПРОФ" та "BAS Бухгалтерія КОРП". В комплект поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пін-кодів, компоненти СЛК, реєстраційна анкета і користувацька угода.

Інструкція з підключення розширення до програм, а також з оновлення розширення, міститься в документації до Доповнення.

Звертаємо увагу, що додаток "BAS. Модуль обліку акцизного палива" є захищеними і містить фрагменти коду, які не підлягають зміні користувачем, мають захист від несанкціонованого використання. При цьому реалізований принцип максимальної відкритості коду для забезпечення можливості адаптації продукту під потреби кінцевих користувачів.

Дистрибутив Доповнення доступний після придбання в особистому кабінеті користувача на Порталі ІТС.

 

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Сервісне обслуговування доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" і підтримка користувачів в частині роботи з платформою здійснюється за договором Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активованим сервісом "ІТС Галузевий" 1-ї категорії.

Підтримка доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" здійснюється компанією "ВІ-КОД" з 09:30 до 17:30 у робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):

 • за телефоном: +38 (044) 233-66-20
 • електронною поштою: support@wecode.com.ua
 • система електронної комунікації "Skype": We.Code

Оновлення платформи і прикладних рішень BAS публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт виконується за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.


ДОДАТОК

 

ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ "BAS. МОДУЛЬ ОБЛІКУ АКЦИЗНОГО ПАЛИВА"

Add-on to Business Automation Software solution. Excise fuel accounting module – це доповнення до рішень BAS (далі Доповнення), створене спеціалістами компанії "ВІ-КОД" для автоматизації обліку акцизного податку в організаціях, що займаються оптовою та роздрібною торгівлею пальним.

Призначення доповнення

Доповнення дозволяє автоматизувати документообіг підприємства під час здійснення господарських операцій з пальним відповідно до вимог законодавства України. Звіти, що містить Доповнення, надають користувачу можливість відстежувати рух підакцизних товарів, прогнозувати об’єм акцизного реєстраційного ліміту.

Доповнення надає можливість обліку густини пального для перерахунку тон (кілограм) в літри, відображення кількість товарів, що надійшло та реалізовано, в літрах при температурі 15°C.

Функціональні можливості

 • відображення надходження та реалізації у розрізі акцизних місць зберігання
 • автоматичне створення акцизних накладних на підставі надходження, реалізації та переміщення пального
 • автоматичне створення декількох акцизних накладних на підставі одного документу для кожного окремого акцизного місця зберігання
 • контроль акцизних накладних, що попередньо створені на підставі документів
 • вивантаження Акцизних накладних та Коригувань до акцизної накладної у "FREDO Звіт"
 • формування звітів

Довідники

 • Доповнення містить довідник "Акцизні місця зберігання". Це дозволяє користувачу вести облік відокремлено від складів, у розрізі резервуарів або напівпричепів-цистерн. "Акцизні місця зберігання" можуть бути стаціонарними або пересувними
 • Елемент довідника "Контрагенти" містить ознаку "Платник акцизу з реалізації пального", що використовується в подальшому при формуванні "Акцизних накладних"

Документи

 • Документи "Надходження товарів і послуг", "Реалізація товарів і послуг" та "Переміщення товарів" містять ознаку "Враховувати густину", встановивши яку, в табличній частині документу з’являться поля "Акцизне місце зберігання отримувач" та "Акцизне місце зберігання відправник"
 • Після проведення документів інформація буде обліковуватися у розрізі "Акцизних місць зберігання відправника та отримувача", що в подальшому дозволить автоматично створювати "Акцизні накладні"
 • З метою прогнозування та відстеження акцизного ліміту організації, в системі наявні документи "Вхідна акцизна накладна" та "Вихідна акцизна накладна"
 • Реалізована регламентована форма ТТН для нафтопродуктів

Обробки

 • В Доповненні наявні обробки "Створення вихідних акцизних накладних" та "Створення вхідних акцизних накладних", які дозволяють автоматично формувати документи відповідно "Акцизні накладні вихідні" та "Акцизні накладні вхідні"
 • Обробка "Пакетне вивантаження накладних" надає можливість використовувати різноманітні фільтри для вивантаження окремих документів у зовнішній файл для подальшого завантаження в "FREDO Звіт"

Звіти

 • Формування доповнення №1 до декларації по акцизу і вивантаження в xml файл
 • Довідка про зведені за добу облікові дані і вивантаження в xml файл
 • "Відомість по партіях підакцизних товарів" – звіт відображає рух підакцизних товарів окремо у одиницях зберігання, кілограмах та літрах; у розрізі Організації, Складу, Номенклатури, Серії, Документу оприбуткування за певний період
 • "Вхідний та Вихідний акциз" – відображають об’єми акцизного ліміту, що очікується, та об’єми акцизного ліміту, що підтверджено постачальником або зареєстровано платником
Повернутися назад