04.10.2022

Розширення списку підтримуваних програм у доповненні "BAS. Модуль обліку акцизного палива" – з жовтня 2022 року модуль працює з "BAS АГРО. Бухгалтерія"

Актуальність потреби для сільськогосподарських підприємств

Для безперебійного функціонування сільськогосподарські підприємства створюють стоянки власної та залученої техніки, на яких, зазвичай, розташовують резервуари пального та організовують місця для заправки паливом цієї техніки. У трактуванні Податкового кодексу України (ПКУ) пальне є підакцизним товаром (за операціями з пальним сплачується акцизний збір), а тому воно має зберігатись на "акцизному складі". Пункт 14.1.6 ПКУ містить визначення поняття "акцизного складу", яке може бути місцем виготовлення, продажу та зберігання пального.

З липня 2019 р. застосовується трактування "акцизного складу" та правила роботи з пальним, які стосуються зокрема сільськогосподарських виробників.

Поточне визначення акцизного складу (стосовно пального) звучить так:

Акцизний склад – приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу здійснює свою господарську діяльність шляхом вироблення, обробки (переробки), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

Водночас не є акцизним складом:

  • приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) – власник чи користувач такого приміщення чи території – отримує протягом календарного року паливо в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки у місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання або промислової переробки та не здійснює операцій та зберігання пального іншим особам;
  • приміщення чи територія незалежно від загальної місткості розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального, власником чи користувачем яких є суб'єкт господарювання - платник єдиного податку четвертої групи, одержує протягом календарного року паливо в обсягах, що не перевищують 10 тисяч кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки у місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Тобто ключовою ознакою визначення території/приміщення як "акцизного складу" – є обсяг зберігання пального та обсяг використання протягом календарного року.

Також впроваджено визначення "акцизний склад пересувний", яким вважається транспортний засіб (автомобільний, залізничний, морський, річковий, повітряний, магістральний трубопровід), на якому переміщується та/або зберігається паливо.

Якщо підприємство має такий пересувний акцизний склад (наприклад, бензовоз), то він підпадає під визначення "розпорядник акцизного складу" – платника акцизного податку, який здійснює виробництво, обробку (переробку), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що належать до акцизного складу.

 

ІНТЕГРАЦІЯ "BAS. МОДУЛЬ ОБЛІКУ АКЦИЗНОГО ПАЛИВА" З "BAS АГРО. БУХГАЛТЕРІЄЮ"

Зважаючи на потреби сільськогосподарських підприємств вести облік акцизного податку на пальне, у черговій версії 2.0.5 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" реалізовано інтеграцію із популярним серед сільськогосподарських підприємств рішенням "BAS АГРО. Бухгалтерія".

При цьому вартість обох зазначених програмних продуктів не змінилася.

У зв’язку із інтеграцією з "BAS АГРО. Бухгалтерія" до складу доповнення додано таку функціональність:

  • У документ "Подорожній лист вантажного автомобіля" додані реквізити для ведення обліку акцизу на видане паливо. Видимість цих реквізитів та участь документа в обліку акцизу на паливо регулюються прапорцем "Враховувати щільність"
  • У документ "Подорожній лист сільськогосподарської техніки" додані реквізити для ведення обліку акцизу на видане паливо. Видимість цих реквізитів та участь документа в обліку акцизу на паливо регулюються прапорцем "Враховувати щільність"
  • В обробку "Створення вихідних акцизних накладних" додана можливість створення акцизних накладних на підставі документів "Подорожній лист вантажного автомобіля" та "Подорожній лист сільськогосподарської техніки". Для створення зведених акцизних накладних в цих документах треба встановити прапорець "Створювати Акцизні накладні зведено"

З іншими змінами у версії 2.0.5 доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" можна ознайомитися на сторінці у сервісі "Оновлення програм".

З повним описом функціональних можливостей доповнення можна ознайомитися на сторінці доповнення на сайті про продукти BAS.

Існуючі користувачі доповнення можуть завантажити оновлення версії 2.0.5 на сторінці у сервісі "Оновлення програм".

 

ПОРЯДОК ПРОДАЖУ

Новим користувачам для придбання доповнення слід звертатися до членів Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ).

Доповнення можуть придбати користувачі основних поставок програмних продуктів "BAS Бухгалтерія ПРОФ", "BAS Бухгалтерія КОРП" та "BAS АГРО. Бухгалтерія".

Доповнення поставляється в електронній формі у вигляді розширення для рішень "BAS Бухгалтерія ПРОФ", "BAS Бухгалтерія КОРП" та "BAS АГРО. Бухгалтерія". В комплект поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пін-кодів, компоненти СЛК, реєстраційна анкета і користувацька угода.

Інструкція з підключення розширення до програм, а також по оновленню розширення, міститься в документації до Доповнення.

Звертаємо увагу, що доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" є захищеними і містить фрагменти коду, які не підлягають зміні користувачем, мають захист від несанкціонованого використання. При цьому реалізований принцип максимальної відкритості коду для забезпечення можливості адаптації продукту під потреби кінцевих користувачів.

 

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Сервісне обслуговування доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" і підтримка користувачів в частині роботи з платформою здійснюється за договором Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активованим сервісом ІТС Галузевий 1-ї категорії.

Підтримка доповнення "BAS. Модуль обліку акцизного палива" здійснюється компанією "ВІ-КОД" з 9:30 до 17:30 у робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):

  • за телефонами: +38 (044) 233-66-20
  • електронною поштою: support@wecode.com.ua
  • система електронної комунікації "Skype": We.Code

Оновлення платформи і прикладних рішень BAS публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт здійснюється за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.

Повернутися назад