20.09.2023

Початок продажів спільного галузевого рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством"

Сповіщаємо про початок продажів спільного галузевого рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством", призначеного для управління середніми та великими сільськогосподарськими підприємствами. Програма містить повний функціонал типового рішення "Комплексне управління підприємством", а також підсистеми з автоматизацією галузевої специфіки діяльності сільськогосподарських підприємств: формування структури посівних полів, оперативний облік сільськогосподарських робіт, управління та аналіз роботи транспортних підрозділів, облік земельних ділянок та розрахунок з пайовиками.

З 21.09.2023 р. в продажі продукти:

Найменування
Рекомендована
роздрібна ціна,
грн з ПДВ
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management 150 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Crop production module 39 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Animal husbandry module 39 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Grain elevator module 39 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 1 user 4 200
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 5 users 14 400
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 10 users 27 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 20 users 48 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 50 users 120 000
Business Automation Software for AGRO. Іntegrated enterprise management. Client License for 100 users 225 000

Звертаємо увагу, що програму "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" можна придбати як з повною функціональністю, так і тільки окремі модулі (див. докладніше розділ "Порядок продажу програмних продуктів").

 

ОСНОВНІ ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ "BAS АГРО. КОМПЛЕКСНЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ"

Прикладне рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" є готовим інструментом для автоматизації роботи середніх та великих аграрних підприємств, які займаються рослинництвом, тваринництвом, зберіганням, доробкою та переробкою (з урахуванням кількісних та якісних показників) і реалізацією сільськогосподарської продукції.

Прикладне рішення дозволяє організувати єдину інформаційну систему для ефективного управляння сільськогосподарським підприємством, в т.ч. для планування, оперативного контролю виконання робіт, стану активів, матеріальних та фінансових ресурсів, аналізу діяльності.

Прикладне рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" розроблене на базі типової конфігурації "BAS Комплексне управління підприємством" та використовує стандартні об’єкти та функції базової конфігурації. До базової конфігурації додано підсистеми, що призначені для автоматизації діяльності сільськогосподарських підприємств. Окрім функціонального наповнення "BAS Комплексне управління підприємством", прикладне рішення містить три модулі: Рослинництво, Тваринництво, Елеватор.

Модуль "Рослинництво" містить в собі підсистеми "Техніко-економічне планування", "Структуру посівних площ" які дозволяють планувати собівартість майбутнього врожаю, описувати структуру полів, відображати факт виконання робіт на полях (посів, збір врожаю, загибель). Для розподілу загальновиробничих витрат додано метод розподілу "Згідно посівних площ". Повноцінно вести облік орендованих земель дозволить підсистема "Оренда землі". На підставі сформованих документів підсистеми формується звітність сільськогосподарських підприємств, така як "Декларація платника єдиного податку 4 групи". Крім цього суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору утримані з пайовиків будуть відображені в Об’єднаній звітності.

Модуль "Тваринництво" представлено підсистемою "Тваринництво ВРХ" яка дозволяє вести облік та рух тварин, надої молока та використання кормів.

Модуль "Елеватор" допомагає автоматизувати всі операції по руху зерна: приймання, очищення, сушіння, переоформлення, переміщення, переробка, підробіток і вивіз. Розрахувати вартість послуг елеватора з навантаження і розвантаження зерна, доведення до базисних кондицій, зберігання, зважування, визначення якості.

Усі три модулі надають доступ до підсистеми "Управління автотранспортом", в якій є можливість вести облік автотранспорту підприємства, його обслуговування, а також планувати зайнятість техніки.

Кожна з підсистем містить свої спеціалізовані звіти, які допомагають оперативно аналізувати результати діяльності.

Детальний опис галузевих функціональних можливостей програми "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" наводиться в Додатку.

 

ПОРЯДОК ПРОДАЖУ ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ

Розповсюдження та впровадження прикладних рішень "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" ведеться тільки членами Всеукраїнської громадської організації "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ).

Програмний продукт постачається в електронному вигляді. В комплект поставки входять всі необхідні дистрибутиви, документація, набір пін-кодів, реєстраційна анкета і користувацька угода. Можна придбати основну поставку програмного продукту разом з клієнтськими і серверними ліцензіями.

Дистрибутиви програмних продуктів доступні після придбання в особистому кабінеті користувача на Порталі ІТС.

Програма "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" постачається як з повним функціоналом, так й у вигляді окремих модулів: Рослинництво, Тваринництво, Елеватор. У разі придбання як повної програми, так і окремих модулів користувач одразу отримує повну програму, що містить повну функціональність типового рішення та повну галузеву функціональність. Доступ до галузевої функціональності відкривається відповідно до ключів активації з поставки придбаного продукту.

Вибір форми поставки здійснюється відповідно до потреб та можливостей клієнта: якщо клієнту не потрібна одразу вся функціональність (або впровадження проводиться контурами), то можна придбати окремий модуль і додаткові галузеві клієнтські ліцензії, а згодом, за потреби, можна докупити інші галузеві модулі. З урахуванням сказаного вище (користувач одразу отримує повну програму) після придбання додаткового модуля не треба переносити залишки, змінювати (чи докуповувати) галузеві ліцензії, достатньо у робочій базі активувати додатковий функціонал придбаного галузевого модуля, а додаткові галузеві клієнтські ліцензії дозволяють працювати на додаткових робочих місцях в будь-якому з модулів.

Для придбання програми з повним функціоналом не потрібно виконувати ніяких додаткових умов. У склад програми включені ключі активації трьох галузевих модулів, а також клієнтські ліцензії для роботи на одному робочому місці та можливість оформлення пільгового супроводу.

Галузеві модулі Рослинництво, Тваринництво, Елеватор програми "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" продаються тільки власникам основних поставок типового продукту "BAS Комплексне управління підприємством". До складу електронної поставки входить повна програма "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" і ключ активації тільки придбаної галузевої функціональності. Додаткові робочі місця і супровід треба докупати окремо.

 

ОСОБЛИВОСТІ ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСТАВОК ПРОГРАМНИХ ПРОДУКТІВ

Після придбання програмних продуктів партнеру в його особистий кабінет на порталі інформаційно-технологічного супроводу (далі – Портал ІТС) за адресою https://portal.bas-soft.eu/ буде передано комплект електронної поставки, що містить реєстраційний номер, пін-коди для активації продукту та його реєстрації, а також посилання на завантаження дистрибутиву, документації та інших матеріалів, які включено до складу придбаного продукту.

Продукт реєструється в базі технічної підтримки одночасно з передачею продукту партнеру. Після цього покупець продукту отримує статус зареєстрованого користувача. Паперові варіанти реєстраційних карток не друкуються. Для підтвердження володіння ліцензійним продуктом користувачу достатньо роздрукувати електронний варіант заповненої реєстраційної картки та мати документи, що підтверджують легальність придбання.

Партнер може передати користувачеві продукт різними способами:

 • завантажити та особисто встановити продукт на комп’ютер користувача
 • переслати комплект поставки електронною поштою
 • зареєструвати продукт в особистому кабінеті користувача на Порталі ІТС за адресою https://portal.bas-soft.eu/, після чого в особистому кабінеті користувача з’явиться посилання на завантаження дистрибутиву та пін-коди, які необхідні для активації продукту

Звертаємо увагу, посилання на завантаження дистрибутиву будуть дійсні протягом 30 днів з моменту "відвантаження" продукту партнеру. Необхідно за цей період встигнути завантажити дистрибутив програмного продукту.

Документація і супровідні матеріали постачаються в форматі ресурсу https://its.bas-soft.eu/. Документація має ієрархічну структуру ("дерево"), що складається з глав, при цьому кожна глава, у свою чергу, є вузлом ієрархічної структури. Таке представлення дозволяє відразу бачити зміст книги і швидко переходити до потрібної глави.

Для встановлення програми на комп'ютер необхідно розпакувати архів і запустити autorun.exe. Далі у діалозі можна встановити програму повністю "за один клік" або вибрати встановлення частинами, а також переглянути документацію та супровідні матеріали.

Рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" є захищеними і містять фрагменти коду, які не підлягають зміні користувачем, мають захист від несанкціонованого використання. При цьому реалізований принцип максимальної відкритості коду для забезпечення можливості адаптації продукту під потреби кінцевих користувачів.

Розширення кількості автоматизованих робочих місць для рішень "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" здійснюється придбанням клієнтських ліцензій на платформу (на 1, 5, 10, 20, 50, 100 і більше робочих місць) і клієнтських ліцензій на конфігурацію (на 1, 5, 10, 20, 50 та 100 робочих місць), в разі захисту конфігурації системою ліцензування конфігурацій (СЛК).

Кількість ліцензій на використання конфігурації і платформи визначається виходячи з потреби в максимальній кількості одночасно працюючих користувачів з конфігурацією.

Для роботи у варіанті клієнт-сервер необхідно придбати ліцензію на використання в серверному варіанті.

 

АПГРЕЙД

Апгрейд основної поставки на стандартних умовах

Придбати продукт "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" на умовах апгрейду можуть зареєстровані користувачі програмного продукту "BAS Комплексне управління підприємством".

Вартість апгрейду обчислюється за формулою: вартість придбаного програмного продукту мінус вартість переданого на апгрейд продукту плюс 27 грн, але не менше половини вартості продукту.

Для виконання апгрейду повернення комплектуючих не вимагається.

Апгрейд ліцензій не передбачений.

 

Заміна типу захисту

Заміна типу захисту для прикладного рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" не передбачена.

 

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Сервісне обслуговування прикладного рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" і підтримка користувачів в частині роботи з платформою здійснюється за договором інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) з активним сервісом "ІТС Галузевий" 2-ї категорії.

У комплект основної поставки "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" включається супровід ІТС і купон на пільговий період супроводу в рамках сервісу "ІТС Галузевий". Вартість пільгового періоду супроводу включена у вартість основних поставок цих комплектів. Тобто після реєстрації комплекту і оформлення пільгового періоду супроводу ІТС, а також активації пільгового періоду супроводу в рамках сервісу "ІТС Галузевий", користувач має право користуватися офіційною підтримкою без додаткової оплати на термін пільгового періоду.

У комплект поставки модулів програми "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" не включається пільговий супровід ІТС та "ІТС Галузевий", тому його слід придбати окремо, причому оформити супровід ІТС можна на основну поставку типового продукту. З урахуванням того, що у склад модулів програми "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" включається повна програма (див. розділ "Порядок продажу програмних продуктів"), то для обслуговування кількох модулів достатньо мати діючий супровід ІТС та активований сервіс "ІТС Галузевий" 2-ї категорії на будь-який з модулів.

Підтримка в частині платформи здійснюється Лінією консультацій з 9:30 до 17:30 в робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):

Підтримка в частині конфігурації "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" здійснюється компанією "РАСК. ІН-АГРО" з 9:00 до 17:30 в робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):

 • за телефоном: +38 (044) 390-89-77
 • електронною поштою: kupagro@inagro.com.ua
 • система електронної комунікації "Skype": KupAgro LK (live:.cid.96e27224b1802b34)

Оновлення платформи і прикладних рішень BAS публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт виконується за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.

Після закінчення пільгового періоду супровід програми "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" здійснюється на платній основі. Для його отримання необхідно оформити договір ІТС та сервіс "ІТС Галузевий" на платній основі.

Для оформлення договору ІТС та сервісу "ІТС Галузевий" звертайтеся до обслуговуючого вас партнера або до Центрів супроводу та Сертифікованих сервісних партнерів у вашому регіоні (зі списком можна ознайомитися на сторінці).

Користувачі, які активували сервіс "ІТС Галузевий", обслуговуються партнером-розробником відповідно до регламентів, що базуються на принципах системи менеджменту якості. Контроль за якістю обслуговування здійснюється централізовано, при необхідності можна звернутися за адресою електронної пошти webits-info@bas-soft.eu (в темі листа слід вказати "ІТС Галузевий").


ДОДАТОК

 

ОПИС ФУНКЦІОНАЛЬНИХ МОЖЛИВОСТЕЙ РІШЕННЯ "BAS АГРО. КОМПЛЕКСНЕ УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ"

Прикладне рішення "BAS АГРО. Комплексне управління підприємством" є готовим інструментом для автоматизації роботи середніх та великих аграрних підприємств, які займаються рослинництвом, тваринництвом, зберіганням, доробкою та переробкою (з урахуванням кількісних та якісних показників) і реалізацією сільськогосподарської продукції.

Прикладне рішення розроблено на базі типової конфігурації "BAS Комплексне управління підприємством" та використовує стандартні об’єкти і функції типової конфігурації.

 

Структура посівних площ та робіт (підсистема доступна у модулі Рослинництво)

В програму додано наступні можливості:

 • Облік витрат у розрізі: рік врожаю, культура
 • Можливість описувати структури полів та їх характеристики
 • Здійснення розподілу посівних площ (можливість використовувати оптимальний розподіл за сівозмінами)
 • Використання лімітно-забірних карт (списання насіння, списання ЗЗР)
 • Можливість відображення загибелі (в т.ч. перенесення затрат як частково, так і повністю)
 • Відображення операцій по збору врожаю (враховуючи звільнення площі по полях)
 • Аналіз зайнятості посівних площ
 • Аналіз витрат по полях

Розрахунки з пайовиками (підсистема доступна у модулі Рослинництво)

Функціональні можливості продукту дозволяють автоматизувати облік орендованих земельних ділянок та взаєморозрахунки з орендної плати:

 • Деталізований облік договорів про паї з фізичними та юридичними особами за територіальною належністю, даними про державну реєстрацію і видами земель
 • Нарахування орендної плати за паями й розрахунок податків і утримань
 • Відображення взаєморозрахунків з пайовиками грошовими та негрошовими засобами
 • Отримання даних про стан підписання договорів
 • План-фактний аналіз нарахувань орендної плати за паями в розрізі договорів

Всі операції виконуються в спеціалізованих робочих столах.

 

Планування в рослинництві (підсистема доступна у модулі Рослинництво)

Підсистема планування базується на простих та зрозумілих принципах побудови технології, технологічної карти та планової калькуляції.

У користувача є можливість формувати необмежену кількість технологій по різних комбінаціях культури попередника і поточної культури, та використовувати їх для формування технологічних карт уже по відповідних полях, роках врожаю. Технологічна карта акумулює потреби в роботах, матеріалах та визначає плановий випуск продукції.

Для визначення планової вартості витрат по культурі, користувачу необхідно сформувати планову калькуляцію, яка вже містить сумовий вираз визначених витрат згідно технологічних карток. В плановій калькуляції можна вказати прямі та постатейні витрати.

Основна мета – отримання план-фактної звітності досягається методом використання даних затверджених планових калькуляцій та даних про фактичні витрати на вирощування тієї чи іншої культури на конкретному полі, визначеного року врожаю.

Для централізованого управління розроблено робочий стіл в якому користувач може додавати, видаляти, змінювати, технологічні картки по визначеній структурі посівних площ.

 

Тваринництво ВРХ (підсистема доступна у модулі Тваринництво)

Підсистема містить основні блоки:

 • облік та рух тварин
 • облік кормів
 • облік молока

В системі є можливість контролювати різноманітні показники, зокрема, норми годування, жирність молока, вміст білка в молоці та ін.

Функціональність блоку "догляд за тваринами" дає можливість фіксувати дані про здійснення ветеринарних заходів, описувати схеми лікування для груп тварин, акумулювати дані про фізіологічний стан тварин.

Щодо особливостей відображення "руху тварин" на фермі, в системі передбачені наступні можливості: фіксація надходжень біологічних активів (БА), переведення БА, зважування БА, відображення операції з оприбуткування приплоду, відображення забою БА, падіжу тварин на фермі. Є можливість відобразити операції з реалізації БА, повернення від покупця, повернення постачальнику придбаних БА.

На основі внесених даних про поголів’я, сформованих раціонів, розрахунку кормоднів в системі є можливість оцінити загальну потребу в кормах. За необхідності можна зафіксувати бажану рецептуру комбікорму.

 

Кількісно-якісний облік. Елеватор (підсистема доступна у модулі Елеватор)

Підсистема дозволяє автоматизувати кількісно-якісний облік зерна на підприємстві.

Розроблено робочі місця вагової, лабораторії, бухгалтера по зерну та розрахунків з клієнтами.

Основними завданнями вагаря, що автоматизовані, є:

 • Контроль зважування автомобілів на автомобільних вагах
 • Оформлення первинних документів за фактом проходження автотранспортом вагової
 • Ведення журналу реєстрації зважувань за певною формою.

Автоматизовані такі ділянки роботи лабораторії:

 • Визначення якісних характеристик зерна і готової продукції з оформленням документа "Лабораторний аналіз"
 • Ведення журналів лабораторних аналізів
 • Введення документів кількісно-якісного перетворення зерна

Управління відносинами з власниками зерна:

 • Облік договорів на постачання сировини, надання послуг елеватором та реалізація продукції
 • Автоматичний розрахунок послуг елеватора (приймання, сушіння, підробка, зберігання, переоформлення, відвантаження)
 • Оформлення актів-розрахунків по зерну з контрагентами
 • Оформлення наказів на відвантаження та облік продукції

 

Оперативний облік транспортних засобів та їх робіт (підсистема доступна у модулях: Рослинництво, Тваринництво, Елеватор)

Документи підсистеми призначені для реєстрації операцій з транспортними засобами – прийняття до обліку, заправка, виконання робіт:

 • Облік робіт авто- та сільськогосподарського транспорту
 • Основні розрізи обліку транспортних засобів: модель, вид, підвид транспорту
 • Можливість обліку паливно-мастильних матеріалів, шин, акумуляторних батарей
 • Робота з заявками на транспортний засіб
 • Формування нарядів на роботи
 • Облік шляхових листів
 • Розрахунок заробітної плати водіїв
 • Розрахунок фактичної собівартості виконаних робіт транспортним засобом
 
Повернутися назад