Рішення для автоматизації підприємств різної галузі "BAS Комплексне управління підприємством" випущено у 2019 році та на сьогоднішній день зарекомендувало себе як якісний та ефективний продукт на масовому ринку систем автоматизації малого та середнього бізнесу. Незважаючи на орієнтацію на масовий ринок – програмний продукт "BAS Комплексне управління підприємством" розроблений з урахуванням досвіду, отриманого під час розробки інноваційного рішення для управління підприємством "BAS ERP".
Поточною новиною сповіщаємо користувачів і партнерів про випуск фінальної версії редакції 2.5 програми "BAS Комплексне управління підприємством", яка містить нововведення з редакції 2.5 програмного продукту "BAS ERP".
З 14.12.2023 р. наведений нижче програмний продукт комплектується новою редакцією 2.5 конфігурації "BAS Комплексне управління підприємством":
Найменування
|
Рекомендована
роздрібна ціна, грн з ПДВ |
Business automation software for іntegrated enterprise management | 64 800 |
Функціонал програмного продукту доповнений такими можливостями:
Повний опис функціональних можливостей програмного продукту "BAS Комплексне управління підприємством" редакції 2.5 наведено у Додатку 1.
З 14.12.2023 р. програмний продукт "Business automation software for іntegrated enterprise management" комплектується редакцією 2.5 рішення "BAS Комплексне управління підприємством", а також відповідною документацією до програми.
Порядок продажу та отримання електронних поставок продуктів не змінюється. Для придбання програмних продуктів слід звертатися до компаній, які є членами САБ.
Редакції 2.5 надається зареєстрованим користувачам програмних продуктів "Business automation software for іntegrated enterprise management" відповідно до умов сервісного обслуговування (докладніше у відповідному розділі нижче).
Перехід на редакції 2.5 здійснюється оновленням актуальної версії редакції 2.1, при цьому накопичені облікові дані повністю зберігаються. Користувачам, у яких встановлена старіша версія конфігурації редакції 2.1, слід попередньо виконати оновлення конфігурації до актуальної версії.
Перехід на фінальну версію редакції 2.5 не призводить до автоматичного переходу на новий функціонал редакції 2.5: партіонний облік, управління виробництвом та розрахунки "Онлайн". Встановлення відповідних режимів здійснюється адміністратором системи вручну вже після переходу на редакцію 2.5.
Важливо! Перед переходом на редакцію 2.5 необхідно закрити попередні місяці та встановити у програмі дати заборони змін. Результати закриття місяця в редакціях 2.1 та 2.5 можуть відрізнятися, в тому числі без переходу на новий функціонал редакції 2.5: партіонний облік та розрахунки "Онлайн".
Дистрибутиви фінальної версії редакції 2.5 (повний та оновлення з редакції 2.1) доступні у сервісі "Оновлення програм" на сайті https://portal.bas-soft.eu.
Зважаючи на війну, що триває, та обумовлений цим кризовий стан економіки України зараз ніяких заяв щодо термінів підтримки редакції 2.1 програмного продукту "BAS Комплексне управління підприємством" оголошувати не планується. Програмний продукт знаходиться на повній підтримці.
Надалі інформацію щодо термінів та обсягів підтримки редакції 2.1 планується оголосити окремою новиною, але попереджаємо заздалегідь, що цей термін підтримки складатиме не більше 2 (двох) років повної підтримки з дати оголошення та можливо деякий час обмеженої підтримки (тільки регламентована звітність).
Зважаючи на масштабність та складність програмного рішення "BAS Комплексне управління підприємством" ми рекомендуємо користувачам цього продукту вже зараз починати відкривати проекти переходу на редакцію 2.5 (див. порядок переходу вище).
Порядок виконання апгрейдів не змінився.
Сервісне обслуговування зареєстрованих користувачів програмного продукту "BAS Комплексне управління підприємством" здійснюється Лінією консультацій за наявності реєстрації та договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС).
Консультації надаються з 9:30 до 17:30 у робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):
Оновлення програми публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт здійснюється за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.
У комплект основної поставки зазначеного програмного продукту включено пільговий супровід ІТС. Після закінчення пільгового періоду супровід програми "BAS Комплексне управління підприємством" здійснюється на платній основі. Для його отримання необхідно оформити договір ІТС на платній основі.
Для оформлення договору ІТС звертайтеся до обслуговуючого вас партнера або до "Центрів супроводу" та "Сертифікованих Сервісних партнерів" у Вашому регіоні (зі списком можна ознайомитися на сторінці https://its.bas-soft.eu/zakaz).
В рамках механізму передачі товарів на відповідальне зберігання додані нові документи:
Підтримувані сценарії передачі товарів на відповідальне зберігання:
Список документів передачі товарів на відповідальне зберігання зберігається в рамках робочого місця "Документи продажу (всі)".
В рамках робочого місця "Помічник продажів" додані нові можливості:
Можливе ведення списку видів цін з ієрархією по групах. Додатково для видів цін доступне зазначення використання додаткових реквізитів.
Нові можливості в рамках робочого місця "Ціни (прайс-лист)":
Реалізовано механізм з приймання товарів на відповідальне зберігання. Товари на відповідальному зберіганні можуть бути передані у виробництво або продані з подальшим викупом у поклажодавця.
Підтримується відображення наступних господарських операцій:
Реалізовано помічник оформлення викупу товарів, отриманих від зберігача та використаних у власній діяльності (проданих, переданих у виробництво, списаних на витрати).
Прикладне рішення доповнено новим сценарієм з оформлення купівель товарів "Невідфактуровані поставки". Невідфактуровані поставки оформлюються тільки у випадку застосування нового режиму партіонного обліку 2.5.
Оформлення надходження двома документами прописується в "Договорі з постачальником".
Оприбуткування на склад відображається в обліку після фактичного надходження товарів на склад за ціною, зафіксованою в договорі. Потім при надходженні документів постачальника проводиться коригування вартості товарів.
Реалізована можливість приймати/відвантажувати товар, якщо його кількість за накладною перевищує кількість за розпорядженням (замовленням), але знаходиться в межах допустимого відхилення. Також доступно оформлення видаткових/прибуткових ордерів на кількість, що перевищує розпорядження (замовлення) на відвантаження/приймання мірних товарів в межах допустимого відхилення.
Для усунення розбіжностей між накладною та розпорядженням (замовленням), коригування рядків мірних товарів, коригування цін, скасування невідпрацьованих рядків передбачений "Помічник закриття замовлень". Помічник дозволяє обробляти велику кількість рядків одночасно. Залежно від вибраних налаштувань помічник може обробляти набір замовлень.
Забезпечується автоматичне коригування рядків розпоряджень (замовлень) мірних товарів. Рядки розпоряджень з відхиленнями відвантаження і приймання мірних товарів можуть коригуватися автоматично за допомогою регламентного завдання.
З метою обліку товарів, які поставляються декількома товарними місцями (наприклад, складові частини шафи на складі зберігаються в різних комірках), доданий новий тип упаковки "товарне місце".
Реєструються товарні місця в списку упаковок номенклатури.
У фінансових документах руху товарів вказуються товари, в складських ордерах – товарні місця. Передбачено автоматичне заповнення складських ордерів відповідними товарними місцями.
В рамках механізму оформлення прибуткового ордера пропонуються різні інструменти, використання яких дозволяє виконати ряд певних задач:
Розпорядженням на приймання товарів на ордерний склад може бути договір з постачальником. Настройка порядку приймання на ордерний склад з форми оферти постачальника перенесено у форму договору. Оферта постачальника як розпорядження для приймання товарів на ордерний склад не використовується.
Підтримується використання накладної, оформленої в рамках "Замовлення постачальнику", в якості розпорядження на приймання товарів на ордерному складі. Оформлення приймання в розрізі накладної спрощує роботу комірника на складі приймання товарів, коли партії товарів за замовленням не збігаються з партіями товарів поставки. Такий варіант приймання зручний, коли поставка товарів здійснюється декількома партіями в рамках одного замовлення або поставка товарів оформляється за кількома замовленнями.
Забезпечується автоматичне створення завдань на переміщення товарів між комірками регламентним завданням з метою усунення наступних проблем:
З метою розміщення, переміщення і зберігання в комірках відокремлених товарів тільки під одне призначення доданий контроль кількості призначень в комірках.
При оформленні повернення раніше відвантажених, але не прийнятих одержувачем товарів, забезпечується автоматичне заповнення кількості товарів. Заповнення кількості виконується за даними фактичного відвантаження товарів.
З метою підвищення гнучкості процесу управління виробництвом додана виробнича підсистема "Управління виробництвом 2.5". Розроблена нова внутрішня архітектура зберігання даних при збереженні загальної концепції автоматизації виробничої діяльності. Перехід на підсистему "Управління виробництвом 2.5" можливий тільки у випадку застосування нового режиму партіонного обліку 2.5.
Перехід на підсистему "Управління виробництвом 2.5" здійснюється за рішенням адміністратора інформаційної бази та не є обов’язковим. Підсистема "Управління виробництвом 2.1" підтримується у повному обсязі.
У підрозділах реалізовано облік руху матеріальних цінностей (матеріалів і продукції) в цехових коморах, які є різновидом складів і використовуються у складі незавершеного виробництва. Для реєстрації операцій за участю цехових комор доданий комплект спеціалізованих документів.
Документи, що відображають рух продукції і матеріалів за участю підрозділів, можуть бути створені двома способами:
Реалізовано кілька сценаріїв передачі мірних матеріалів зі складу у виробництво:
Оформити випуск продукції та виконання робіт за схемою виробництва без замовлень можна в будь-яких підрозділах. В оформленні матеріального випуску задіяна цехова комора підрозділу. Підтримуються різні сценарії відображення випуску без замовлень на виробництво. Розширено склад варіантів віднесення витрат на випуск продукції та формування собівартості.
Застосовується двоетапний перехід. На першому етапі переходу одночасно застосовуються підсистеми "Управління виробництвом 2.1" та "Управління виробництвом 2.5". Нові виробничі документи відображаються у підсистемі "Управління виробництвом 2.5"; Перевірка виробничих документів попереднього місяця та розрахунок виробничої собівартості – у підсистемі "Управління виробництвом 2.1". Після закриття попереднього місяця здійснюється остаточний перехід на підсистему "Управління виробництвом 2.5".
З метою спрощення роботи з визначення параметрів забезпечення потреб для номенклатурних позицій робоче місце "Параметри забезпечення потреб" організовано у вигляді окремих робочих місць:
В рамках робочих місць розширено склад інструментів визначення параметрів забезпечення потреб.
В рамках робочого місця "Стан забезпечення замовлень" з'явилася можливість контролю стану забезпечення відокремлених товарів на всіх складах підприємства. Наявність такої інформації дозволяє запланувати переміщення товарів зі складів, крім складу відвантаження.
З метою зручності управління переміщенням відокремлених товарів додано спеціалізоване робоче місце "Управління переміщенням відокремлених товарів", використання якого дозволяє:
Робоче місце з управління переміщенням відокремлених товарів організовано у формі помічника з двома режимами роботи:
З метою контролю строків забезпечення потреб за замовленнями форма "Вибір дії" доповнена інформацією про планову дату забезпечення для варіантів дії "До забезпечення" і "Забезпечувати відокремлено".
Для випадків, коли замовлення оформлено на групу складів, передбачено автоматичне заповнення складів для номенклатурних позицій у порядку пріоритетності типів забезпечення.
Забезпечується автоматичний розрахунок рекомендацій з підтримання запасів і статистики споживання товарів наступними способами:
Додані нові варіанти відокремлення потреб, що дозволяє для кожного типу замовлення визначити деталізацію призначення (до напряму діяльності, замовлення, виробленої продукції, одержувача).
Відокремлення товарів і робіт для реалізації клієнтам:
Відокремлення товарів для внутрішнього споживання:
Відокремлення матеріалів для виробництва:
Відокремлення матеріалів для виробництва силами стороннього переробника:
Додано "змінне" планування, яке забезпечує заміщення планів, що перетинаються, в одному періоді. При змінному плануванні підтримується можливість редагування значень попередніх планів і підтримки цих планів в актуальному стані на певні періоди часу. При цьому попередні плани стають неактуальними.
У "Вид плану" додана настройка "Вихідний"/"Похідний (забезпечуючий)": Вихідний вид плану призначений для введення цільових і коригувальних планів вручну за джерелами або формулами. Похідний (забезпечуючий) вводиться при наявності незабезпечених потреб – дефіцитів. При зміні інших планів розраховується потреба в перерахунку забезпечуючих планів.
Реалізовано планування продажу, виробництва, купівель, збирання (розбирання) в розрізі джерел відокремленої потреби. Для такої можливості в документи планування доданий реквізит "Призначення".
Джерело відокремленої потреби забезпечує взаємозв'язок планів і замовлень на виконання цих планів і дозволяє контролювати виконання певних замовлень тощо.
Оцінювати та аналізувати запаси по відокремлених об'єктах можна за допомогою звітів з планування, що формуються в розрізі сценарію, за яким включено використання планування за призначенням. У цьому випадку в звітах з планування запасів буде доступна додаткова аналітика Призначення.
Для прогнозування залишків з урахуванням планових надходжень (плани виробництва, плани купівель тощо) і планових витрачань (плани продажів тощо) в системі вводиться документ "План залишків" і вид плану "План залишків".
У розрізі сценарію товарного планування можна вказати кілька видів плану з типом План залишків. Введення залишку передбачено на конкретну дату. Датою може бути будь-який початок періоду згідно з періодичністю сценарію.
План залишків діє на введений період і на всі наступні за ним до більш актуального плану. Для отримання залишків беруться дані найактуальнішого плану залишків.
Додано новий документ "План внутрішніх споживань".
Документ відображає плановані внутрішні споживання товарів з метою задоволення потреб підприємства. Використання документа дозволить спрогнозувати обсяг товарів, що відвантажуються (списуються) на забезпечення внутрішніх потреб підприємства.
План споживань є одним із планів потреб. Підтримується деталізація плану за підрозділом, складом і призначенням.
Додано звіт "Збалансованості планів за періодами". Колонка "Початкові плановані залишки" виводиться в першому періоді і в тих періодах, де введений план залишків. Кінцевий планований залишок розраховується наростаючим підсумком по надходженнях і видатках від останнього введеного плану залишку.
Реалізовано розподіл розрахунків на заборгованість та передоплату по розрахункових документах в режимі ведення взаєморозрахунків "Онлайн".
Підтримується два режими ведення взаєморозрахунків:
Використання режиму ведення взаєморозрахунків "Онлайн" забезпечується завдяки незалежним регістрам відомостей, що забезпечують швидкий запис рухів. При використанні даного режиму включається новий набір регістрів і звітів по взаєморозрахунках.
В рамках нової архітектури взаєморозрахунків:
Доступний новий варіант заліку оплати, при якому платіжний документ може виступати об'єктом розрахунків і зараховуватися в накладних. Така можливість виключає:
При роботі з платіжним календарем доступні нові можливості:
Реалізовано групове оформлення платіжних документів за даними декількох розпоряджень. Для зручності роботи з пакетом створених документів додана форма, наділена різними інструментами, в тому числі і можливістю виведення на друк пакету документів.
Передбачено друк єдиного авансового звіту в рамках відображення наступних операцій:
Реалізовано формування авансового звіту про оплати постачальникам і витрати в розрізі декількох валют. Така можливість забезпечується режимом "Мультивалютний", який можна встановити в документі авансового звіту.
Представлена нова версія партіонного обліку, яка заснована на зміненій структурі даних і забезпечує підтримку схеми нового виробництва. Перехід на версію партіонного обліку 2.5 здійснюється за рішенням адміністратора інформаційної бази. Перехід не є обов’язковим, однак рекомендується всім без виключення користувачам продукту.
Значення нової версії може бути встановлено з певної дати (дати початку місяця) та не потребує коригування наявних документів руху запасів та введення нових документів.
В рамках нової версії підтримується:
Організовано сценарій паралельного обліку витрат і розрахунку собівартості у валюті управлінського обліку в розрізі підприємства і організацій, що входять до його складу.
Собівартість товарів організацій здійснюється за бухгалтерськими правилами:
У звітах по собівартості і валовому прибутку реалізовані різні варіанти звітів для аналізу собівартості підприємства і організацій.
При відображенні операції повернення товарів від клієнта можна вказати собівартість товарів, що повертаються. Задати собівартість можна одним із способів:
У нових інформаційних базах не підтримується метод списання собівартості "ФІФО (зважена)".
З метою оптимізації виконання розрахунків, що використовують рішення систем лінійних алгебраїчних рівнянь (далі – СЛАР), підтримана можливість застосування об'єкта платформи, спеціально призначеного для розрахунку СЛАР.
Варіант рішення СЛАР засобами системи управління базами даних збережено. Для вибору варіанту рішення СЛАР в рамках інформаційної бази доданий параметр "Використовувати платформний механізм вирішення СЛР".
Для статті витрат можуть бути використані різні варіанти розподілу витрат в управлінському і регламентованому обліку. Розподіл виконується документом "Розподіл витрат".
Можливий розподіл витрат на фінансовий результат за напрямами діяльності в регламентованому обліку.
Додаткові витрати на придбання та зберігання товарів розподіляються в управлінському обліку на організацію-одержувача, яка визначається аналітикою витрат.
Реалізовано відокремлені за напрямами діяльності облік витрат і розрахунок собівартості продукції, що випускається.
При розподілі витрат на випуск застосовуються такі правила:
Реалізовано облік грошових коштів за напрямами діяльності. Належність грошових коштів до напряму діяльності може бути задана:
На План рахунків бухгалтерського обліку додано вимір "Напрям діяльності".
Для управлінського балансу передбачені в різних режимах три варіанти формування:
Оформляти внутрішньофірмові продажі і вести розрахунки між організаціями можна в рамках договорів.
При оформленні внутрішньофірмових продажів можливо зарахувати оплату як на стороні відправника/комітента, так і на стороні одержувача/комісіонера.
За результатом виконання заліку оплати одним із способів (наприклад, "На стороні комітента"), система автоматично пропонує залік аналогічних платежів другим способом ("На стороні комісіонера"), повідомляючи про це користувача у вигляді відповідного повідомлення.
Додано універсальний механізм перевірок наявності помилок для всіх регламентних операцій закриття місяця. Також в робоче місце закриття місяця додані регламентні операції, що належать до юрисдикції міжнародного обліку з підтримкою роздільного закриття звітного періоду в рамках оперативного, регламентованого і міжнародного обліків.
Реалізовано сценарій ведення управлінського обліку (за правилами МСФЗ) на плані рахунків бухгалтерського обліку, застосування якого дозволяє:
Управлінський облік на плані рахунків можливий тільки у випадку застосування нового режиму партіонного обліку 2.5.
Управлінський облік на плані рахунків може бути встановлено з певної дати (дати початку місяця). Передбачено помічник вводу залишків сум управлінського обліку на плані рахунків.
Ставки ПДВ реалізовані у вигляді довідника.
З метою підвищення варіативності застосування настройок, зручності використання, а також забезпечення можливостей аналізу в прикладному рішенні перероблений механізм настройки облікових політик організацій.
Картка настройки облікової політики організації скасована. Параметри облікової політики налаштовуються в картці організації на закладці "Облікова політика і податки".
Настройка параметрів облікової політики організації виконується за такими блоками:
Реалізована можливість копіювання настройки облікової політики між організаціями.
Перероблено порядок визначення уточнюючих настройок для елементів списків:
Для зазначених списків скасовано окремі форми настройки уточнень рахунків. Для завдання уточнюючих настройок рахунків з карток елементів списків за відповідними гіперпосиланнями організовано перехід в робоче місце "Настройка відображення документів в регламентованому обліку" в режим "Виключення".
ГФО розрахунків можуть використовуватися для відображення тільки одного виду розрахунків:
Для уточнюючих настройок рахунків виключена необхідність обов'язкового зазначення місця обліку (підрозділу, складу та ін.). Якщо в уточнюючій настройці рахунків не задано місце обліку, тоді дана настройка застосовується при визначенні рахунків для всіх місць обліку в організації.
Якщо в уточнюючій настройці рахунків задано місце обліку, тоді дана настройка є пріоритетною при визначенні рахунків обліку в організації.
Зберігання всіх настройок рахунків, що використовуються при відображенні документів у регламентованому обліку, об'єднано в єдиному регістрі відомостей "Порядок відображення на рахунках обліку". Зазначене доопрацювання має технічний характер і не тягне за собою зміну інтерфейсу у робочому місці "Настройка відображення документів в регламентованому обліку" і порядку роботи користувачів з настройки рахунків обліку.
Можливо визначити період, починаючи з якого будуть відображатися господарські операції в регламентованому обліку і виконуватися закриття місяця на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку. На зазначену дату початку ведення регламентованого обліку на підставі даних оперативного обліку вводяться залишки даних бухгалтерського та податкового обліку.
При створенні нового примірника бюджету можна вибрати режим його формування: у вигляді табличного документа або у вигляді редагування списку. За замовчуванням пропонується введення у формі табличного документа.
Для оцінки коректності використовуваних в комірках бюджетної форми підходів з отримання підсумкових даних з метою підвищення швидкості їх розрахунку додано новий звіт "Рекомендації з підвищення швидкості розрахунку підсумків при редагуванні бюджету". Звіт має рекомендаційний характер.
Актуалізовано механізм контролю витрачання грошових коштів, що дозволяє виявляти ситуації перевищення встановлених лімітів з урахуванням валюти платежу. Повідомлення про перевищення ліміту (у валюті платежу) дає можливість заявнику скоригувати суму заявки на витрачання грошових коштів.
Уніфіковано роботу з документами за допомогою загальних журналів документів. Журнали передбачають:
Документи введення початкових залишків об'єднані в єдиному робочому місці "Документи введення початкових залишків". У вказане робоче місце перенесено документи введення залишків з незавершеного виробництва, які використовуються при включенні в інформаційній базі обліку собівартості.
Зазначене доопрацювання з поділу єдиного документа "Введення початкових залишків" має технічний характер і не тягне за собою зміну призначеного для користувача інтерфейсу в робочому місці "Документи введення початкових залишків" і порядку роботи користувачів з введення залишків по розділах обліку.
Додаткові реквізити дозволяють описувати довільні споживчі властивості, фізичні та технічні характеристики, значення додаткової класифікації або опису в інтересах окремих служб. Додаткові реквізити можуть застосовуватися для опису позицій номенклатури, характеристик і серій. Перелік додаткових реквізитів задається в картці виду номенклатури в групі "Додаткові реквізити".
Для додаткових реквізитів в групі "Видимість, контроль заповнення і унікальності" можна налаштувати видимість і доступність додаткових реквізитів, а також відображення додаткового реквізиту при створенні нового елемента, контроль заповнення і унікальності. Настройки задаються в окремих таблицях для додаткових реквізитів номенклатури, характеристики і серії. Перемикання між таблицями проводиться за однойменним посиланням.
Видимість, доступність і контроль заповнення можна налаштувати в залежності від певних умов. Якщо умови не задані, то в колонках "Видимість", "Доступність" і "Контролювати заповнення" виводяться посилання відповідно: "видно завжди", "доступно завжди" і "завжди". Якщо умови задані, то текст гіперпосилання відповідно буде видно "з умовами", "доступно з умовами" і "завжди з умовами". За гіперпосиланням відкривається форма настройки умов.
Настройка умов може проводитися також безпосередньо з форми додаткового реквізиту. Редагування здійснюється за посиланням з умовою в полях "Видно", "Доступно", "Заповнювати обов'язково".