19.06.2025

Випуск редакції 2.0 програми "BAS Малий бізнес"

Програмний продукт "BAS Малий бізнес", випущений у 2020 році (версії ПРОФ і Базова), є готовим рішенням для торгових, виробничих і сервісних компаній. Програма дозволяє вести оперативний облік поточної діяльності (придбання товарів, виробництва продукції, оптової та роздрібної торгівлі товарами і продукцією, надання виробничих і сервісних послуг), здійснювати контроль залишків запасів, взаєморозрахунків з постачальниками/покупцями і працівниками, аналізувати результати роботи, планувати завантаження виробництва і залишки товарів, використовувати багатофункціональну CRM-систему. У програмі не ведеться бухгалтерський облік, проте необхідні дані легко вивантажити в програми для бухгалтерського обліку (наприклад, "BAS Бухгалтерію").

Поточною новиною сповіщаємо користувачів і партнерів про випуск нової редакції 2.0 програми "BAS Малий бізнес".

З 20.06.2025 р. новою редакцією 2.0 комплектуватимуться перелічені у таблиці позиції:

Найменування
Рекомендована роздрібна ціна,
грн з ПДВ 20%
Business Automation Software for small company. PROF 15 600
Business Automation Software for small company. Kit for 5 users PROF 31 200
Business Automation Software for small company. Basic 6 000
Комплект методичних матеріалів із використання систем автоматизації бізнесу для освітнього процесу (50) 4 200*
Комплект методичних матеріалів із використання систем автоматизації бізнесу для освітнього процесу (20) 4 200*
Business automation software. NFR 2 700**
Business automation software. NFR for 10 users + client server 8 700**

* Програмний продукт можуть придбати навчальні заклади (НЗ), які підписали Меморандум про співпрацю із Всеукраїнською громадською організацію "Спілка автоматизаторів бізнесу" (САБ) щодо організації навчання роботі із системами автоматизації бізнесу (звертатися на osvita@unionba.com.ua)
** Програмний продукт можуть придбати тільки члени САБ

 

НОВЕ В РЕДАКЦІЇ 2.0 ПРОГРАМИ "BAS МАЛИЙ БІЗНЕС"

Роздрібні продажі. Для роботи в програмі доступно дві форми Робочого місця касира (РМК) для можливості адаптації під любий напрямок бізнесу, які оптимізовано та доопрацьовано відповідно до чинного законодавства, з урахуванням актуальних вимог до фіскалізації та обліку продажів. Підтримується можливість заміни товарів схожих за сенсом, продаж товарів з віковим обмеженням та оплата частинами.

Можливість ведення обліку роздрібних продажів, архівування та вилучення непробитих чеків ККМ при закритті касової зміни за допомогою "Помічника закриття касової зміни", контролю залишків товарів під час пробиття чеків ККМ. Обробка "Помічник фіскального пробиття чеків інтернет-продажів через ПРРО Cashalot" дає можливість пробивати передоплату/післяоплату за видатковими (продаж покупцеві) та прибутковими (повернення від покупця) накладними.

Доступно сканування акцизної марки одразу після сканування позиції номенклатури, якщо в картці товару встановлено відповідну ознаку. Реалізована можливість додавання текстового коментаря під час проведення виїмки коштів.

З'явилася можливість формувати Касову книгу за кожною операційною касою в деталізації до організації, і навіть від імені платіжного агента. Касова книга є документом, який записує інформацію в програму і має друковану форму. Є можливість контролювати актуальність і повноту листів, а також коректність їхньої нумерації.

Товари. Форма номенклатури стала простішою та містить лише загальну інформацію. Оновлений облік товарів за серіями та термінами придатності. Зміни у формуванні наборів номенклатури та використання окремих наборів одиниць виміру. Під час формування звітів можна обирати одиниці вимірювання, які можуть відрізнятися від одиниць зберігання товарів. Об'єднані документи по комісійній торгівлі в одному журналі "Комісійні закупівлі", який допомагає відстежувати документи щодо кожного комітенту. Тепер товари, прийняті на комісію, можна списувати документами "Списання запасів" та "Пересортиця запасів". Форма документа "Звіт комітента про продаж" стала зручнішою, зрозумілішою, додано відображення списаних товарів, покращено підбір.

Оптимізація повернення покупцям та повернення постачальникам. Тепер до списку документів повернення можна швидко перейти з розділів "Продажі" та "Закупівлі". Створити повернення стало простіше за командою з інших документів. Перехід до списків повернення за командою тепер доступний користувачам з повними правами, а не тільки зі скороченими правами.

Ціни. Розширили можливості документа "Установка цін". Тепер під час підбору є можливість аналізувати залишки на складі, поточну ціну, дату останньої установки ціни. Став доступний підбір номенклатури до документа "Установка цін" сканером штрих-кодів. Штрих-код можна ввести і вручну. Нова форма запису цін номенклатури з відображенням інформації про діючу ціну. Додані нові можливості налаштування знижок. А саме, додали можливість вести облік подарунків покупцям та налаштувати отримання повідомлення з довільним текстом при продажу для продавця.

Склад та магазини. Розширені можливості складського обліку в програмі, що дозволяє планувати переміщення між складами за допомогою замовлення на переміщення. Фасування товарів та збирання комплектів номенклатури за допомогою документа "Комплектація". Комплекти збираються та враховуються на складі до продажу.

Кошти та фінанси. Оновлені форми фінансових документів з можливістю налаштування положення аналітики за статтями, проектами чи підрозділами в шапці або табличній частині. Розширена деталізація за проектами в більшості звітів доходів та витрат та у звітах Аналізу бізнесу. Довідник "Еквайрингові термінали" перейменували на "Способи оплати" для більш точнішого відображення його призначення. Додали обов’язковий облік ведення за статтями руху коштів для всіх. Для користувачів, які не планують вести облік за статтями, у всіх документах статті будуть заповнені стандартними значеннями. Розширено налаштування прав для розділу "Кошти" та "Аналізу бізнесу", з’явились нові профілі для затвердження заявок на витрати коштів та нові ролі для роботи з кредитами та позиками.

Персонал. Покращена робота з розділом "Персонал" для швидшого та зручнішого перегляду документів, що пов'язані з нарахуванням заробітної плати. З’явилася можливість щотижневого планування робочого часу співробітників магазинів у розрізі складів, посад, робочих змін, кількісті робочих годин за допомогою документа "Щоденний звіт".

Податки. Відповідно до Наказу Міністерства фінансів України № 57 від 31.01.2025 внесені зміни у форму регламентованого звіту "Розрахунок єдиного податку (для фіз. осіб)".

Сервіс. Додано можливість групового створення карток контрагентів за допомогою сервісу "Пактум.Контрагент". Передбачено можливість відкриття карток відразу після створення або створення їх у фоновому режимі, оновлення даних в наявних картках, збереження карток у заданій групі, перенесення наборів карток між групами. Реалізовано відображення розширених даних про контрагента, в т. ч. інформації щодо КВЕДів, засновників та бенефіціарів, розміру статутного фонду, реєстраційних даних, історичних даних з реєстрів ПДВ і єдиного податку тощо.

Для налаштувань розподіленої інформаційної бази (РІБ) замість "ЗаОрганізацією" слід використовувати "Віддалене робоче місце з відборами (РІБ з фільтрами)". Підпорядковані вузли РІБ для плану обміну "ЗаОрганізацією" необхідно перестворити, використовуючи план обміну "ЗВідборами".

Повний опис функціональних можливостей програмного продукту "BAS Малий бізнес" редакції 2.0 наведено у Додатку.

 

ПОРЯДОК ПРОДАЖУ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ

Порядок продажу та отримання електронних поставок продуктів не змінюється. Для придбання програмних продуктів слід звертатися до компаній, які є членами САБ.

 

ПОРЯДОК ПЕРЕХОДУ НА РЕДАКЦІЮ 2.0

Редакція 2.0 надається зареєстрованим користувачам програмного продукту "Business Automation Software for small company", NFR-комплектів та Комплектів методичних матеріалів для освітнього процесу у разі виконання умов підтримки (див. розділ "Сервісне обслуговування").

Перехід на редакцію 2.0 здійснюється оновленням актуальної версії редакції 1.6, при цьому накопичені облікові дані повністю зберігаються.

Повний дистрибутив фінальної версії редакції 2.0 та дистрибутив переходу з актуальної версії редакції 1.6 доступні у сервісі "Оновлення програм" на сайті https://portal.bas-soft.eu.

Рекомендуємо оформити пільговий апгрейд на продукт "BAS Малий бізнес" користувачам програм, що включають програму "Набір для невеликої фірми" версії 7.7 (див. https://unionba.com.ua/news/944), та користувачам основних поставок застарілих програмних продуктів, які включають програму "Управління невеликою фірмою" (див. https://unionba.com.ua/news/683 та https://unionba.com.ua/news/698).

Нагадуємо освітнім закладам, в т.ч. які використовують програмні продукти для ВУЗів застарілих версій, що доступ до сучасних рішень BAS можна отримати після підписання Меморандуму про співпрацю із Всеукраїнською громадською організацією "Спілка автоматизаторів бізнесу". Із питаннями щодо Меморандуму звертайтесь за адресою osvita@unionba.com.ua.

 

ПІДТРИМКА ПОПЕРЕДНЬОЇ РЕДАКЦІЇ 1.6

Редакція 1.6 програми "BAS Малий бізнес" знімається з підтримки з дати випуску редакції 2.0.

З огляду зняття з підтримки редакції 1.6 програми "BAS Малий бізнес", ми рекомендуємо користувачам перейти на редакцію 2.0 (див. порядок переходу вище).

 

АПГРЕЙДИ

Порядок виконання апгрейдів не змінився.

 

СЕРВІСНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Сервісне обслуговування зареєстрованих користувачів програмного продукту "BAS Малий бізнес" здійснюється Лінією консультацій за наявності реєстрації (для Базової версії), реєстрації та діючого договору Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) (для ПРОФ версії).

Сервісне обслуговування зареєстрованих користувачів Комплектів методичних матеріалів здійснюється Лінією консультацій за наявності підписаного Меморандуму та оформленого сервісу "Освітній супровід".

Сервісне обслуговування зареєстрованих користувачів NFR комплектів здійснюється Лінією консультацій за наявності реєстрації та діючого ІТС для партнерів.

Консультації надаються з 9:30 до 17:30 у робочі дні (за розпорядком роботи київських підприємств):

Оновлення програми публікуються на сайті https://dl.bas-soft.eu. Доступ на сайт здійснює за логіном і паролем доступу на Портал ІТС.

У комплект основної поставки зазначеного програмного продукту включено пільговий супровід ІТС. Після закінчення пільгового періоду супровід програми "BAS Малий бізнес" здійснюється на платній основі. Для його отримання необхідно оформити договір ІТС на платній основі.

Для оформлення договору ІТС звертайтеся до обслуговуючого вас партнера або до Центрів Супроводу та Сертифікованих Сервісних партнерів у Вашому регіоні (зі списком можна ознайомитися на сторінці https://its.bas-soft.eu/zakaz).

 


ДОДАТОК

 

ФУНКЦІОНАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМНОГО ПРОДУКТУ "BAS МАЛИЙ БІЗНЕС"

Реєстрація господарських операцій і формування первинних документів господарської діяльності підприємства – торгово-закупівельних, фінансових, складських, виробничих та ін. – виконуються за допомогою зрозумілих екранних форм-аналогів паперових документів з отриманням необхідних друкованих форм.

 

Усі дані – в єдиній інформаційній базі

У єдиній інформаційній базі:

  • база клієнтів
  • банківські і касові операції, клієнт-банк, платіжний календар
  • масові розсилки
  • розрахунки з контрагентами, персоналом
  • облік матеріалів, товарів, продукції
  • резервування матеріалів, товарів, продукції під замовлення
  • переміщення запасів між структурними одиницями компанії
  • списання запасів на внутрішні витрати
  • замовлення клієнтів, заказ-наряди
  • планування та облік виконання робіт і надання послуг
  • планування та облік виробничих операцій
  • планування завантаження ресурсів підприємства
  • торгові операції, у тому числі роздрібні продажі
  • облік персоналу, розрахунок заробітної плати
  • облік витрат і розрахунок собівартості
  • інвентаризація
  • майно, капітал
  • інтеркампані
  • доходи, витрати, прибутки і збитки
  • регламентована звітність для ФОП
  • фінансове планування (бюджетування)
  • аналіз бізнесу в розрізі проектів, показників або підрозділів

Широкий спектр звітів забезпечує власникам, керівникам і співробітникам можливість швидко отримувати інформацію – в зручній для роботи та ухвалення рішень формі, з необхідною оперативністю і деталізацією.

Програма не призначена для ведення бухгалтерського і податкового обліку – для цих цілей зручно використати програму "BAS Бухгалтерія" і користуватися вивантаженням даних в це прикладне рішення.

Програму можна використовувати для декількох компаній або приватних підприємців – як незалежних, так і працюючих у рамках одного бізнесу, з можливістю передачі товарів між організаціями. При зміні масштабів і структури бізнесу, підходів до управління або організації робіт програма може бути переналаштована без великих витрат часу і коштів.

 

Маркетинг і продажі

"BAS Малий бізнес" підтримує ведення товарного асортименту, цін і знижок підприємства, планування продажів, а також роботу з покупцями і замовниками. Також автоматизовано відображення господарських операцій, пов'язаних із прийомом і передачею товарів на комісію.

У програмі підтримуються такі схеми продажів:

  • продажі зі складу та під замовлення
  • відвантаження в кредит або за попередньою оплатою
  • реалізація товарів, прийнятих на комісію
  • передача товарів на реалізацію комісіонерові
  • роздрібні продажі

У програмі автоматизовані операції з товарним асортиментом:

  • реєстрація і зберігання номенклатури товарів і послуг підприємства
  • реєстрація, зберігання різних видів цін номенклатури, друк прайс-листа
  • реєстрація видів знижок і націнок
  • установка і зміна ціни, розрахунок ціни по базовому виду цін, цінам номенклатури або цінам контрагента, використовуючи документ "Установка цін", округлення.

У програмі підтримується:

  • зберігання способу розрахунку ціни (базовий вид цін і відсоток націнки), підтримка динамічних і розрахункових цін
  • зберігання формату для виду цін номенклатури, що використовується при виведенні ціни в прайс-лист
  • зберігання інформації про користувача, що змінив ціну номенклатури та можливість відмінити дії

Плани продажів за сценаріями планування можуть формуватися в натуральному і вартісному вираженні і складатися по підприємству в цілому або по окремих підрозділах.

Для аналізу ефективності продажів формується план-фактний аналіз продажів по окремих підрозділах, номенклатурних групах, категоріях і товарах.

Підготовка продажів і робота з клієнтами в "BAS Малий бізнес" здійснюються операціями:

  • реєстрація і зберігання контактної інформації клієнтів через контакт-центр, ліди та події
  • реєстрація договорів з покупцями
  • реєстрація і зберігання списку контактних осіб контрагентів та їх контактної інформації
  • реєстрація подій при взаємодії з покупцями і замовниками – вхідні і вихідні дзвінки, листи, зустрічі тощо
  • реєстрація замовлень покупців (замовлення фактично є специфікацією до договору, в якому відображені види товарів, робіт, терміни постачання/виконання, а також вартість)
  • реєстрація замовлень-нарядів (замовлення-наряд є одночасно документом планування виконання робіт і надання послуг, а також фактичним документом, що підтверджує факт виконання робіт, надання послуг, продажу товарів, обліку матеріальних і трудових витрат)
  • об'єднання замовлень покупців в проекти
  • формування графіку відвантаження товарів, виконання робіт, надання послуг
  • формування графіку оплати замовлення
  • забезпечення потреби в товарах, роботах, послугах, які створюються замовленнями покупців шляхом резервування вільних залишків товарів на складах, розміщення в замовленнях постачальникам і/або замовленнях на виробництво
  • відстежування забезпечення замовлення покупця товарами, продукцією, роботами і послугами

Документальне оформлення продажів продукції, робіт і послуг здійснюється товарними накладними, чеками ККМ або актами виконаних робіт, а також у замовленні-наряді. На підставі документів продажу створюються податкові накладні.

 

Роздрібні продажі

"BAS Малий бізнес" може використовуватися в автоматизованих і неавтоматизованих роздрібних торгових точках. У програмі передбачена можливість підключення фіскальних реєстраторів, як програмних, так і фізичних. Це забезпечує відповідність вимогам законодавства щодо обліку та реєстрації розрахунків із покупцями. Для роботи в програмі доступно дві форми Робочого місця касира (РМК) для можливості адаптації під любий напрямок бізнесу, які оптимізовано та доопрацьовано відповідно до чинного законодавства, з урахуванням актуальних вимог до фіскалізації та обліку продажів.

Можливості нового РМК:

  • помічник налаштування
  • сервер лояльності
  • заміна товарів схожих за сенсом
  • продаж товарів з віковим обмеженням
  • оплата частинами

Можливість ведення обліку роздрібних продажів, архівування та вилучення непробитих чеків ККМ при закритті касової зміни за допомогою "Помічника закриття касової зміни", контролю залишків товарів під час пробиття чеків ККМ.

Обробка "Помічник фіскального пробиття чеків інтернет-продажів через ПРРО Cashalot" дає можливість пробивати передоплату/післяоплату за видатковими (продаж покупцеві) та прибутковими (повернення від покупця) накладними.

Доступно сканування акцизної марки одразу після сканування позиції номенклатури, якщо в картці товару встановлено відповідну ознаку.

Реалізована можливість додавання текстового коментаря під час проведення виїмки коштів.

Підтримується ведення кількісно-сумового або сумового обліку.

Передбачено формування необхідної звітності. Підтримується формування і друк етикеток та цінників.

 

Постачання і закупівлі 

"BAS Малий бізнес" забезпечує підтримку процесу управління запасами підприємства.

Службі постачання оперативно надається інформація для визначення і забезпечення внутрішніх і зовнішніх потреб в товарах і послугах: про наявність незабезпечених потреб в товарно-матеріальних запасах, роботах і послугах, про фактичні закупівлі, про відкриті замовлення постачальникам і замовлення на виробництво.

Забезпечення потреб здійснюється через резервування товарів у вільному залишку на місцях зберігання, а також шляхом розміщення замовлень постачальникам і замовлень на виробництво.

При виявлені розбіжностей за кількістю чи якістю товарів можна оформити акт розбіжностей та виконати коригування залишків.

Для забезпечення процесу закупівель товарів, послуг і робіт у постачальників автоматизовані операції:

  • реєстрація постачальників і контактної інформації
  • зберігання цін постачальників і конкурентів, друк прайс-листа контрагента
  • зберігання видів цін, знижки та цін контрагента за договором
  • зберігання інформації про користувача, що змінив ціну номенклатури контрагента
  • реєстрація й зберігання списку контактних осіб контрагентів та їх контактної інформації
  • реєстрація подій взаємодії з постачальниками та підрядниками (вхідні та вихідні дзвінки, листи, зустрічі тощо)
  • оформлення замовлень постачальникам і контроль їх виконання
  • формування графіка поставок
  • розрахунки потреб у запасах, визначення дефіциту запасів, формування рекомендацій на поповнення запасів через замовлення на виробництво або замовлення постачальникам.

Надходження товарно-матеріальних запасів на підприємство може здійснюватися за різними схемами:

  • надходження за плату від контрагента
  • придбання підзвітною особою
  • приймання на реалізацію від комісіонера
  • одержання давальницької сировини й матеріалів у переробку

Підтримується функція реєстрації надходження додаткових витрат на придбання товарно-матеріальних запасів.

 

Запаси і склад

Для ведення обліку запасів підприємства на багатьох складах передбачено такі можливості:

  • окремий облік запасів: власних товарів, матеріалів, продукції, а також товарів, прийнятих і переданих на комісію, і матеріалів, прийнятих і переданих на переробку
  • облік довільних характеристик номенклатури (колір, розмір тощо), партій запасів, серій з можливістю відстеження строків придатності та гарантійних термінів
  • формування наборів номенклатури
  • облік у розрізі комірок місць зберігання (зони, стелажі, полиці тощо)
  • переміщення запасів (між місцями зберігання, видача в експлуатацію та повернення з експлуатації, списання на внутрішні потреби)
  • резервування запасів (облік запасів і витрат у розрізі замовлень покупців)
  • облік запасів у розрізі ВМД
  • використання ордерної схеми обліку запасів (прибуткові складські ордери, видаткові складські ордери)
  • друк етикеток і цінників

Підтримуються функції інвентаризації запасів і відображення результатів інвентаризації – оприбутковування і списання запасів. Передбачено резервування та передачу товарів між власними організаціями за схемою "Інтеркампані".

 

Роботи, послуги, виробництво

"BAS Малий бізнес" підтримує управління процесами виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг.

Управління даними про склад і технологію виконаних робіт і виготовленої продукції здійснюється за допомогою специфікацій.

План-графік виробництва продукції формується замовленнями на виробництво; план-графік виконання робіт, надання послуг – замовленнями на виробництво і замовлення-нарядами.

Планування завантаження ресурсів підприємства здійснюється замовленнями на виробництво і замовленнями-нарядами.

Замовлення на виробництво, що реєструються, мають наступні особливості:

  • можуть бути джерелами забезпечення потреб за замовленнями покупців
  • за замовленнями на виробництво розраховується потреба в матеріалах і комплектуючих
  • у відкритих замовленнях на виробництво можуть бути розміщені потреби, утворені новими замовленнями покупців

Програма дозволяє реєструвати факт виготовлення продукції. Випуск може бути оформлений як у виробничому підрозділі, так і на складі (наприклад, фасовка, складання комплектів). Продукція числиться за структурною одиницею, що виготовила її, і може бути переміщена в іншу структурну одиницю – наприклад, на склад для подальшого продажу або в наступний цех за технологічним маршрутом.

Факт виконання роботи (надання послуги) і здача її замовникові відображаються актом виконаних робіт, а також безпосередньо в замовленнях-нарядах.

Для планування робіт співробітників служать дві функції:

  • відрядні наряди – використовуються для видачі завдань на виконання технологічних операцій виробничого циклу виконавцям з відрядною оплатою праці; наряди можуть бути індивідуальними і бригадними
  • завдання на роботу – використовуються для планування завантаження співробітників у рамках внутрішніх або зовнішніх проектів

Передбачається реєстрація фактичних відомостей про виконання робіт за нарядами і завданнями. Ця інформація може бути використана надалі для розрахунку заробітної плати, а також для оцінки ефективності роботи і проведення план-фактного аналізу роботи персоналу.

Для обліку витрат підприємства і розрахунку фактичної собівартості підтримуються наступні функції:

  • облік фактичних витрат ведеться в необхідних розрізах у вартісному і натуральному вимірі
  • розподіл матеріальних і нематеріальних витрат, понесених на випуск, – може бути зроблено як за вказаний період, так і на підставі конкретного документу випуску
  • регламентний розрахунок фактичної собівартості випуску при закритті періоду
  • звіт про собівартість випущеної продукції і виконаних робіт

"BAS Малий бізнес" підтримує можливість продажу робіт, які потребують списання матеріалів і облік витрат на оплату праці. Факт надання послуг реєструється за допомогою замовлення-наряду, який є одночасно як документом планування виконання робіт і надання послуг, так і фактичним документом, що підтверджує факт виконання робіт, надання послуг, продажу товарів, обліку матеріальних і трудових витрат.

 

Кошти

"BAS Малий бізнес" дозволяє вести облік коштів, а також формувати оперативний платіжний календар.

Управління коштами включає:

  • облік грошових коштів у касі та на банківських рахунках організації
  • відстеження руху грошових коштів
  • відображення операцій з грошовими коштами у валюті, ведення взаєморозрахунків у валюті обліку
  • оформлення первинних документів по банку та касі
  • друк прибуткових і видаткових касових ордерів
  • управління дебіторською та кредиторською заборгованістю
  • формування платіжного календаря
  • розрахунки з підзвітними особами
  • реєстрація кредитів та позик
  • інтеграція з системою "Клієнт-банк"
  • аналіз стану взаєморозрахунків за широким спектром звітів

 

Зарплата і персонал

"BAS Малий бізнес" підтримує кадровий облік персоналу, включаючи співробітників, працюючих за сумісництвом, облік робочого часу (табель) і розрахунок заробітної плати співробітників підприємства.

Кадровий облік дозволяє оформити:

  • оформлення прийому на роботу
  • кадрове переміщення
  • звільнення персоналу

Можливості з розрахунку заробітної плати:

  • розрахунок заробітної плати здійснюється в розрізі видів нарахувань і утримань
  • формування платіжних відомостей на виплату зарплати і авансу працівникам
  • облік робочого часу – використовується табель обліку робочого часу, що дозволяє вести облік часу як по днях, так і зведено за період

У розділі передбачено можливість формування аналітичних звітів за розрахунками з персоналом, нарахуваннями та утриманнями працівників. У програмі реалізована можливість ведення не лише управлінського, а й регламентованого кадрового обліку та обліку заробітної плати. Ця можливість призначена для фізичних осіб-підприємців, які ведуть регламентований облік, правила ведення якого визначені законодавчо та закріплені в обліковій політиці підприємства.

 

Майно

"BAS Малий бізнес" забезпечує ведення обліку майна (необоротних активів) основних засобів і нематеріальних активів організації.

Механізм роботи з майном дозволяє:

  • вести облік майна та розраховувати амортизацію
  • приймати майно на облік, змінювати його параметри
  • продавати та списувати майно

 

Податки

Цей розділ дозволяє формувати регламентовану звітність. Можна формувати звітність, якщо фізична особа – підприємець (ФОП) використовує спрощену систему оподаткування (ССО) або єдиний податок (ЄП).

 

Фінанси

У програмі "BAS Малий бізнес" реалізована можливість ведення управлінського обліку, отримання управлінського балансу, формування і аналізу фінансового результату. Для цих цілей в системі передбачений управлінський план рахунків і механізм формування управлінських проводок документів.

Завдяки наявності таких звітів, як оборотно-сальдова відомість, грошові кошти, доходи і витрати, прикладне рішення дозволяє формувати фінансову звітність за довільний період часу.

Для обліку доходів і витрат використовується метод нарахування або метод нарахування і касовий метод.

Аналітичний облік доходів і витрат методом нарахування ведеться в розрізі напрямів діяльності, підрозділів, замовлень покупців, статей (рахунків) доходів і витрат.

За даними управлінського обліку користувач дістає можливість формувати основні фінансові звіти:

  • управлінський баланс
  • звіт про прибутки і збитки
  • звіт про рух грошових коштів

У системі існує можливість реєстрації фінансових планів (бюджетів):

  • прогнозний баланс
  • бюджет прибутків і збитків
  • бюджет руху грошових коштів

Також в розділі передбачені засоби для нарахування податків, введення і розподілу інших витрат, виклик процедури закриття місяця.

Для контролю діяльності підприємства з боку керівника призначений "Монітор керівника", в якому зведені основні показники:

  • залишки грошових коштів на рахунках і в касах підприємства
  • дебіторська заборгованість – загальна, прострочена
  • кредиторська заборгованість – загальна, прострочена
  • прибутки і збитки
  • прострочені зобов'язання перед покупцями і замовниками за відвантаження товарів і надання послуг
  • прострочені зобов'язання постачальників і підрядників за постачання товарів і надання послуг.

Додатково можна отримати наступну інформацію:

  • загальні показники: продажі, доходи і витрати, стан обігових коштів (грошових коштів, запасів і дебіторської заборгованості)
  • грошові кошти: залишки і рух грошових коштів в розрізі статей, за період
  • дебіторська заборгованість: залишки і динаміка за період, за строками боргу
  • кредиторська заборгованість: залишки і динаміка за період, за строками боргу

Для контролю діяльності компанії з боку керівника реалізовано різноманітні звіти та монітори:

  • зведений звіт "Стан компанії"
  • монітор "Пульс бізнесу"
  • монітори основних показників діяльності
  • цілі та показники асистента "Аналізу бізнесу"

 

Аналітичні звіти

Аналітичні звіти дозволяють отримувати інформацію в усіх розрізах обліку. Користувач може самостійно задавати (налаштовувати) рівень деталізації, параметри групування і критерії відбору даних в звітах відповідно до специфіки вирішуваних завдань, а також зберігати власні налаштування звітів.

Для аналізу доступні звіти, що використовують дані регістрів накопичення, а також регістр бухгалтерії Управлінський, який містить записи управлінського обліку в цілому.

 

Налаштування параметрів обліку

Налаштування програми, які мінімально необхідні для того, щоб негайно почати роботу, містить два етапи: заповнення інформації про організацію та введення залишків.

Для заповнення інформації про організацію необхідно у формі початкового вікна програми вказати потрібні відомості, за потреби завантажити логотип і створити організацію.

В процесі налаштування здійснюється:

  • реєстрація інформації по організаціях підприємства
  • реєстрація структури підприємства – підрозділів, складів
  • визначення списку користувачів
  • призначенням користувачам ролей та встановлення інтерфейсу
  • встановлення значень реквізитів за замовчуванням
  • перелік відповідальних осіб
  • налаштування параметрів обліку
  • налаштування сервісних функцій
  • введення початкових даних за розділами обліку

Помічник початку роботи з програмою спрощує початок роботи з системою. З його допомогою користувач, переходячи від етапу до етапу, може заповнити облікові дані, ввести залишки на початок роботи і виконати основні налаштування програми. Є можливість відключення розділів обліку, які не використовуються на підприємстві, наприклад, облік зарплати або виробництва.

 

Обмеження базової версії "BAS Малий бізнес"

"BAS Малий бізнес. Базова" має ряд обмежень:

  • не підтримує ведення обліку операцій більш ніж однієї фірми в одній інформаційній базі; при цьому є можливість ведення обліку декількох організацій в окремих інформаційних базах на одному комп'ютері
  • одночасно з однією інформаційною базою може працювати тільки один користувач
  • не підтримує формування друкованих форм регламентованої звітності індивідуального підприємця – реалізований тільки обмін з сервісом здачі електронної звітності "FREDO Звіт"
  • не підтримується зміна програми, можна використовувати тільки типову програму і встановлювати її оновлення
  • не підтримується робота в клієнт-серверному варіанті
  • не підтримується робота розподілених інформаційних баз
  • не підтримується СОМ-з'єднання і Automation-сервер

Якщо в організації виникне потреба ведення багатофірмового обліку в єдиній інформаційній базі, одночасної роботи декількох користувачів або з'являться інші задачі, які не вирішуються в рамках обмежень базової версії, то в цьому випадку організація зможе перейти на програму "BAS Малий бізнес" версії ПРОФ, яка не має зазначених обмежень.

 

Інтеграція з програмами "BAS Бухгалтерія", "BAS Роздрібна торгівля", РІБ

Обмін даними з програмами "BAS Бухгалтерія" і "BAS Роздрібна торгівля" двосторонній, з можливістю налаштування напрямів. Обмін здійснюється на рівні документів і довідкової інформації.

Механізм розподілених інформаційних баз (РІБ) призначений для створення територіально розподілених систем на основі ідентичних прикладних рішень.

РІБ дає можливість зв'язати кілька територіально розрізнених точок в єдину систему за допомогою створення віддалених робочих місць. При роботі в розподіленій інформаційній базі не потрібне постійне підключення до мережі Інтернет.

Повернутися назад