Звернення Спілки Автоматизаторів Бізнесу до членів Спілки та користувачів програм автоматизації

Нашу Україну спіткала важка година. Вже більше двох років продовжується повномасштабна військова агресія рф. З початку війни ми робимо все для досягнення перемоги і переможемо!

Для допомоги ЗСУ Спілка Автоматизаторів Бізнесу (САБ) зі своїх юридичних осіб перераховує кошти в Національний банк на рахунок ЗСУ та в Фонди підтримки збройних сил та постраждалих цивільних осіб. Загалом перераховано та закуплено необхідних речей на суму більше 9,5 мільйонів гривень. Сьогодні кожен робить те, що від нього залежить для захисту нашої Батьківщини: хтось в лавах ЗСУ, хтось підтримує воїнів та постраждале цивільне населення волонтерською діяльністю. І в цьому контексті задача членів Спілки допомагати не лише армії, а й бізнесу! Тому що економіка навіть у війну має працювати, повинні виплачуватись зарплати, сплачуватись податки до бюджету, з яких й закуповується все потрібне для нашої армії.

Ми стараємося забезпечити роботу лінії консультацій та партнерського відділу, безперервну роботу сервісів ІТС, роботу відділу розробки з відслідковування змін законодавства та своєчасного випуску оновлень програмних продуктів, що розповсюджують члени САБ.

Надана пільга для партнерів проекту "Оренда програм автоматизації" – тепер вони можуть забезпечувати пільгове підключення користувачів до роботи з програмами автоматизації бізнесу за зниженою вартістю.

Ще з початку військової агресії ми закликали всіх членів Спілки за можливості працювати і забезпечувати ефективну та безперебійну роботу українського бізнесу. За статистикою використання наших сервісів ІТС більше 50 відсотків наших клієнтів (а це велика частка українського бізнесу) продовжує працювати (віримо що цей відсоток буде зростати!) і вкрай важливо – допомогти йому в цій ситуації. Україні, як ніколи, сьогодні потрібна працююча економіка!

Хочемо звернути увагу на два принципових моменти, які найчастіше зустрічаються у питаннях, щодо діяльності САБ.

По-перше, частина партнерів та користувачів піднімає питання – чи не платяться/платилися кошти отримані від продажів програм автоматизації та сервісів ІТС до країни-агресора. 
Відповідь дуже проста – ні, не платилися, не платяться і не будуть платитися. Кошти які отримуються в Україні – повністю залишалися і залишаються в Україні, за них побудована система розробки, підтримки та просування продуктів, що рекомендовані САБ. Кошти, які виплачуються європейським Правовласникам, залишаються у західних Правовласників в Європі і ніяким чином не попадають до російської федерації.
З березня 2014 року жодної копійки, що була отримана від українського бізнесу за програмні продукти чи сервіси ІТС, не потрапило до країни-агресора.

По-друге, в ситуації емоційної напруженості почали з’являтися "ідеї" використання неліцензійного софту. Хочемо застерегти всіх від пропаганди таких ідей і просимо утриматися від дій, що порушують авторські права європейських правовласників. Ми розцінюємо спроби ставити неліцензійні копії як інтелектуальне мародерство.
Партнерам які будуть в цьому помічені без попереджень буде відключатися технічна підтримка. Всі мають вибір: хто вважає що системи автоматизації САБ вас не влаштовують – вибирайте інші (зараз прокламацій і лозунгів конкуруючих систем дуже багато), але не ставайте злочинцями-крадіями інтелектуальної власності. Ми з розумінням і повагою віднесемося до вашого рішення займатися іншим софтом чи іншим бізнесом. Але наша принципова позиція – ніякого "піратства"! Ми роками будували культуру ліцензійного використання програмних продуктів і боролися, боремося і будемо боротися з комп’ютерним піратством.

На сьогодні спрощено технологію реєстрації договорів на сервіси Інформаційно-технологічного супроводу (ІТС), за якою члени САБ можуть дати доступ до сервісів ІТС (в тому числі й оновлень) будь-якому ліцензійному користувачу, відтермінувавши термін оплати до закінчення війни.

Крім вищесказаного є ще економічна логіка: позиція "буду ставити ломку" – дуже деструктивна. Ви зможете ставити ломку, поки будуть виходити централізовані оновлення продуктів. А оновлення продуктів – це титанічна праця, особливо в поточних умовах. Повірте, тих коштів які зараз надходять (правильніше сказати – не надходять) абсолютно недостатньо для фінансування якісної розробки. Поки що в нас є певний запас і ми зможемо зберегти ефективно працюючу команду розробників. Але всі також повинні приймати в цьому участь, оплачуючи сервіси підтримки та програми автоматизації. А вкрасти разово – не допомога в перемозі, а просто злочин.

На сьогодні робота членів САБ з обслуговування користувачів програм автоматизації – це наша допомога країні, це наша допомога перемозі. Ми з вами і всією Україною!

Правда за нами, ми переможемо, кожен день наближає цей момент! Тримайтеся, боріться! Слава Україні!