Як отримати сертифікат "Спеціаліст"

Отримати сертифікат "Спеціаліст" – мета кожного впроваджувача-початківця, програміста і адміністратора. Єдиний спосіб потрапити в число власників сертифіката – пройти атестаційний іспит. З першого разу це вдається не всім – за статистикою лише чотирьом з десяти. Іспит серйозний, на ньому потрібно продемонструвати впевнене знання предмету. Даний розділ допоможе вибрати оптимальний спосіб отримання цих знань.

Вибір іспиту

Перш за все, важливо розуміти, що "Спеціаліст" – це клас іспитів, кожен з яких розрахований на перевірку окремого блоку знань. Іспити можна розділити на 3 групи: 

  1. Спеціаліст по платформі – перевіряє розуміння основних принципів проектування конфігурацій і технологічних рішень, закладених в платформі і практичні навички навички конфігурування і програмування.
  2. Спеціаліст з прикладних рішень – перевіряє знання можливостей програми і наявність практичних навичок проектування для розвитку існуючого і додавання нового функціоналу прикладних рішень.
  3. Спеціаліст-консультант з прикладних рішень – перевіряє вміння знаходити адекватні засоби програми для вирішення специфічних завдань користувача, вірно діагностувати ситуації, що вимагають внесення змін/доповнень до програми, вміння ставити коректні завдання програмістам з адаптації прикладних рішень.

Обираючи іспит, потрібно враховувати сферу своєї діяльності: 

  • якщо Ви спеціалізуєтесь на розробці програм – ваша мета "Спеціаліст" з розробки та модифікації прикладних рішень на технологічних платформах, рекомендованих САБ
  • якщо Ви збираєтеся допрацьовувати прикладні рішення, то Вам потрібен іспит "Спеціаліст з прикладних рішень" 
  • якщо у Вас хороші знання предметної області, наприклад податкового обліку і Ви хочете стати консультантом, викладачем або сполучною ланкою між програмістами і користувачами, здавайте іспит "Спеціаліст-консультант" 

Запис на іспит

На будь-який іспит потрібно записуватися заздалегідь. Форма подачі заявки залежить від способу складання іспиту "Спеціаліст": 

  • очно в Києві в навчальному класі
  • на дистанційній атестації (рішення передається на перевірку до Києва)

Незалежно від способу – на іспиті будуть одні і ті ж завдання. Тому вибирайте той, який вигідний для Вас економічно. Якщо Ви невдало здали іспит з першої спроби – в цьому немає нічого страшного. Всі іспити можна перездати, причому в Навчальному класі – перездача безкоштовна, а на дистанційних атестаціях перездача за пільговою вартістю.

Сподіваємося, що дана інформація стане Вам у пригоді. В разі виникнення питань щодо іспитів або курсів, можна просто зателефонувати за телелефоном (044) 422-41-75, або написати на електронну адресу training@unionba.com.ua.